16 grudnia 2017 r.;    Imieniny obchodzą: Albina, Zdzisław

XXIV LO im. C. K. Norwida
AKTUALNOŚCI Z ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

26 czerwca 2015: Podziękowania dla naszej szkoły i Rady Rodziców

Dzień sportu

Dzień sportu

25 czerwca 2015: Podziękowania za udział w Wielkiej Zbiórce Książek na terenie Warszawy

Dzień sportu

25 czerwca 2015: Zapraszamy na DZIEŃ SPORTU w Norwidzie

Dzień sportu

22-23 czerwca 2015: Wycieczka do Kazimierza Dolnego

22-23.06.2015 odbył się wyjazd grupy młodzieży do Kazimierza Dolnego, w trakcie którego odbyły się warsztaty teatralno-fotograficzne prowadzone przez P. Dorotę Jastrzębską. W takcie zajęć uczniowie mieli możliwość stworzenia, a następnie zaprezentowania krótkich scenek, w czasie konkursu pt. "Art-Kreacje".

 
 

19 czerwca 2015: Koncert "IN MEMORIAM: UDO JÜRGENS"

19.06.2015 odbył się w naszej szkole koncert "IN MEMORIAM: UDO JÜRGENS" poświęcony pamięci austriackiego kompozytora i piosenkarza Udo Jürgensa.

W programie przygotowanym przez germanistkę p. prof. Katarzynę Bogucką wystąpili uczniowie z grup niemieckojęzycznych: Paulina Banaszek, Hanna Dolińska, Natalia Sawicka, Anna Snopkowska, Bartosz Jaroń i Piotr Gąska.

Uczniowie wykonali wiele utworów tego znakomitego artysty.

 

18 czerwca 2015: Finał Konkursu Przyrodniczego Tygrzyk

18 czerwca 2015 roku poznaliśmy zwycięzcę kolejnej odsłony Konkursu Przyrodniczego "Tygrzyk". Spośród pięciu finalistów jury na czele której stał przewodniczący, prof. Jerzy Krupski (pracownik naukowy UW) wybrało Katarzynę Sadomską z VI LO im. Adama Mickiewicza w Krakowie, która zaprezentowała pracę pt. "Systemy kontroli organizmu a transformacja nowotworowa".

Drugie miejsce w konkursie uzyskała uczennica naszego liceum, Paulina Gerłowska z klasy o profilu geograficzno-matematycznym, która przedstawiła świetną pod względem merytorycznym prezentację, pt. "Skutki procesów endogenicznych". Praca ta zostanie dodatkowo wyróżniona (jako jedyna prezentacja wykonana do tej pory przez ucznia) - upubliczniona na jednym z najpopularniejszych serwisów poświęconych tematyce geograficznej - www.geografia24.eu.

 

 

Zwycięzca konkursu otrzymał laptop HP 15,6'' i publikacje wydawnictwa DEMART. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca opuścili gmach XXIV LO bogatsi o przenośny dysk twardy Samsung o pojemności 1TB i pendrive Kingston 16GB oraz liczne książki.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za pracę włożona w uczestnictwo w VIII Konkursie Przyrodniczym Tygrzyk. Odnotowaliśmy, podobnie jak w zeszłych latach bardzo wysoki poziom prac. Cechowały się one zarówno znajomością merytoryczną jak i szerokimi umiejętnościami prezentacji zagadnień z zakresu wiedzy ogólnoprzyrodniczej. Prezentacje wszystkich finalistów odznaczały się dużą starannością i oryginalnością ujęcia tematu. Swoje prace przedstawiali w sposób ciekawy i, co najważniejsze, żywiołowy. Gratulujemy szkołom i opiekunom wspaniałej młodzieży która wykazała się olbrzymim potencjałem twórczym, umiejętnością prezentacji wiedzy w ciekawej i nowoczesnej formie.

 

Więcej informacji: www.tygrzyk.norwid24.waw.pl

17 czerwca 2015: Podziękowanie Przewodniczącej Rady Rodziców

17 czerwca 2015: Informacje Rady Rodziców dla rodziców i opiekunów

16 czerwca 2015: Przedstawienie pt. "Kandydatki na żonę"

 

We wtorek, 16 czerwca, w gmachu przy Obozowej odbyło się przedstawienie pt. "Kandydatki na żonę".

3 czerwca 2015: Cyprianki 2015

 

W środę, 3 czerwca, w gmachu przy Obozowej odbyły się "Cyprianki" - coroczna impreza artystyczna organizowana przez Samorząd Uczniowski. Tradycyjnie połączono w niej wspólną zabawę uczniów i nauczycieli z ogłoszeniem wyników plebiscytu na najpopularniejszych pedagogów.

2 czerwca 2015: Czytanie Norwida 2015

 
 

2 czerwca 2015 r. po raz siódmy spotkaliśmy się na Czytaniu Norwida. W tym roku przede wszystkim czytaliśmy Vade mecum.

W szkole gościliśmy: aktorów: A. Blumenfelda, J.R. Nowickiego, P. Pawlaka, dziennikarkę Z. Gucę, reżysera G. Mrówczyńskiego, animatora kultury A. Proszowską, prof. W. Rzońcę i dr hab. A. Kozłowską.

W Ośrodku Kultury im. Żeromskiego przy ul. Obozowej 85 młodzież naszej szkoły czytała fragmenty Promethidiona, a młodzież ZPOSM I i II stopnia im. G. Bacewicz grała utwory Chopina.

Czytaliśmy i śpiewaliśmy Norwida również na Krakowskim Przedmieściu przy skwerze Hoovera.

21-22 maja 2015: Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

21-22.06.2015 odbyła się wycieczka klasy geograficzno-matematycznej w Góry Świętokrzyskie.

 
 

23 kwietnia 2015: Nosisz je w sobie

W nawiązaniu do obchodów "Roku światła" ogłoszonego przez UNESCO zorganizowaliśmy w naszej szkole dzień światła.

Coś tak powszechnego jak światło paradoksalnie jest przez nas w życiu codziennym niezauważane i niedoceniane. Z tego też powodu kilka osób z braci uczniowskiej postanowiło zgłębić mniej oczywiste aspekty światła i zaprezentować je kolegom i koleżankom.

Z powodu braku czasu niestety nie udało się naszym uczniom wyhodować relatywistycznego, bioluminescencyjnego, święcącego w całym spektrum fal elektromagnetycznych rzeczywistego a nie holograficznego stwora, ale "to jest nasz DZIEŃ ŚWIATŁA, przez nas zrobiony, i to nie jest nasze ostatnie słowo!"

PS. Przy okazji naszym uczniom, domorosłym chemikom, prawie udało się oślepić widownię.

Siatkówka 

Więcej zdjęć w GALERII SZKOLNEJ

13 kwietnia 2015: Norwid otwiera drzwi

 

13 kwietnia uczniowie klas gimnazjalnych mieli okazję poznać naszą szkołę w ramach pierwszego w tym roku „Dnia Otwartego”. Licznie zgromadzonych uczestników przywitała Katarzyna Mazurowska. Następnie, dzięki prezentacji multimedialnej, gimnazjaliści mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie kryjącego wiele tajemnic gmachu przy ulicy Obozowej 60.

1 kwietnia 2015: Norwid wicemistrzem

Siatkówka

Więcej zdjęć w GALERII SZKOLNEJ
 

1 kwietnia 2015 roku w Hali Sportowej "Koło" siatkarze reprezentujący nasze liceum zagrali w finale Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

Przy ogromnym wsparciu swoich kibiców, po ciężkiej i pasjonującej walce ulegli drużynie XXVIII LO im. Kochanowskiego z Mokotowa (0:2).

Wicemistrzostwo Warszawy to historyczny sukces reprezentacji Norwida. Pierwsza szóstka składała się w połowie z zawodników z pierwszej klasy, co daje ogromne nadzieje na sukces w przyszłorocznych rozgrywkach.

Drużyna Norwida wystąpiła w składzie:
Wierzchoń Michał 3A, Paciorek Patryk 1G, Sochocki Michał 3A, Kutyła Bartosz 1G, Klimkiewicz Maciej 2E, Perkowski Mateusz 1G, Salomon Michał 1G, Haładyna Bartosz 1F, Drab Olaf 3C, Sarnecki Marek 2H, Gardziński Aleksander 3D, Sas Jakub 3B, Cichowski Michał 2B.

Do wicemistrzostwa Warszawy drużynę Norwida poprowadziła pani prof. Renata Czosnecka.

Gratulujemy !!!

 

17 marca 2015: Mistrzostwa Dzielnicy Wola w Piłce Siatkowej Chłopców

 

27 lutego 2015: Sukces Norwida na mistrzostwach dzielnicy

Reprezentacja piłki siatkowej dziewcząt kolejny raz błysnęła formą i wskoczyła na trzeci stopień podium Mistrzostw Woli.

Zawody w siatkówkę

Więcej zdjęć w GALERII SZKOLNEJ
 
Skład zespołu:
Zuzanna Karaś 3A  kapitan,  Dominika Chodakowska kl. 3C, Patrycja Seroczyńska 3D, 
Aneta Derela 3E, Anna Mataszek 3E, Kinga Ratuszniak 3E, Joanna Kosińska 3E,
Aleksandra Tokarczyk 3G, Adrianna Burkieciak 2A, Karolina Czapowska 2A, Adrianna Markiewicz 2H.
 

Zespół do zawodów przygotowała i do sukcesu
poprowadziła Pani prof. Renata Czosnecka

GRATULUJEMY!

15 stycznia 2015: W Muzeum Ziemi

Klasa 2E, po krótkim podejściu do znajdującego się przy Alei Na Skarpie 20 Muzeum Ziemi, miała okazję brać udział w wyjątkowej lekcji muzealnej pt. "Skały i skamieniałości dokumentami dziejów Ziemi". Organizatorem wyprawy był pan prof. Sławomir Dmowski.

Muzeum ZiemiMuzeum Ziemi

11 stycznia 2015: Rada Rodziców pomaga ponownie

To kolejne w tym roku wsparcie finansowe płynące ze strony Rady Rodziców. Tym razem pomogła ona podnieść wizualną formę naszej męskiej reprezentacji koszykarskiej, która na parkiet wybiegać będzie w nowych, bojowo zielonych strojach. W imieniu prowadzącej zespół prof. Renaty Czosneckiej serdecznie dziękujemy.

Drużyna sportowa

12 grudnia 2014: Rodzice dla Norwida

W ciągu ostatnich kilku dni dwie sale lekcyjne w naszym liceum przeszły gruntowny proces odnowy. W pracowni informatycznej pojawił się zestaw nowych komputerów, a pracownia polonistyczna odżyła dzięki transfuzji nowych ławek i krzesełek.

Rewitalizacja byłaby niemożliwa, gdyby nie pomoc finansowa Rady Rodziców działającej przy XXIV Liceum, za którą serdecznie dziękujemy.

Rodzice dla Norwida

Rodzice dla NorwidaRodzice dla Norwida

Więcej zdjęć w GALERII SZKOLNEJ

11 grudnia 2014: Zaproszenie na szkolenie dla rodziców

W dniu 15.12.2014 (poniedziałek) o godz. 17:00 w sali nr 11 odbędzie się szkolenie dla rodziców uczniów naszego liceum prowadzone przez Centrum Edukacji i Profilaktyki Stowarzyszenie Epsilon z Bielska Białej. Temat szkolenia "Nowe uzależnienia - gry komputerowe, Internet".

Zainteresowanych rodziców serdecznie zapraszamy

9 grudnia 2014: Norwid oddaje krew!

KrewKrewXX edycja akcji: "Zostań honorowym krwiodawcą".

Krew oddawaliśmy w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Saskiej 63/75.

Udział w akcji wzięło 45 uczniów naszej szkoły. Krew oddało 17 uczniów (7 650 ml) i pan prof. Kamil Łukaszewski (450 ml).

Łącznie w XX edycjach oddaliśmy już 178 850 ml krwi!!!

Pomysłodawcą i koordynatorem projektu jest prof. Renata Czosnecka, nad organizacją czuwa również prof. Seweryn Szreder.

Następna akcja już w marcu. Krew oddawać będziemy dla dzieci ze szpitala przy ul. Działdowskiej.

Norwid oddaje krewNorwid oddaje krew
Norwid oddaje krewNorwid oddaje krew

Więcej zdjęć w GALERII SZKOLNEJ

5 grudnia 2014: Spotkanie z honorowym dawcą krwi

KrewKrew5 grudnia w odbyło się spotkanie uczniów klas trzecich z zaprzyjaźnionym z naszą szkołą honorowym krwiodawcą, panem Janem Faberskim. Celem wykładu było propagowanie honorowego krwiodawstwa wśród uczniów naszej szkoły oraz przygotowanie do XX Edycji Akcji "Zostań Honorowy Krwiodawcą", która odbędzie się już 9 grudnia. Sercem całej operacji będzie, tradycyjnie, prof. Renata Czosnecka.

 

Rodzice dla Norwida

Więcej zdjęć w GALERII SZKOLNEJ

4 grudnia 2014: Gala finałowa Bliżej Norwida 2014

4 grudnia odbyła się tradycyjna gala finałowa konkursów Bliżej Norwida. Najlepsi recytatorzy i muzycy przenieśli publiczność w literacki świat Cypriana Kamila, zwycięzcy zmagań plastycznych i fotograficznych przedstawili swoją wizję dzieł poety. Koncert, w którym wzięli udział młodzi artyści, pokazał dobitnie i lirycznie zarazem, że słowo autora Czarnych kwiatów wciąż trafia do głów i serc współczesnego, acz niewspółcześnie wrażliwego, odbiorcy.

 

Gala Bliżej Norwida

Więcej zdjęć w GALERII SZKOLNEJ
 

Poniżej przedstawiamy wyniki 18 edycji ogólnopolskich konkursów norwidowskich: recytacji i śpiewania poezji Cypriana Norwida, interpretacji plastycznej i fotograficznej twórczości Norwida.

Wyniki konkursów Bliżej Norwida 2014 (do pobrania w wersji PDF):

 
 
 

31 października 2014: Halloween

 

Tradycyjnie 31 października Samorząd zorganizował Halloween. Uczniowie klas I i II tłumnie przybyli na salę gimnastyczną, aby pokazać wszystkim oryginalne tańce oraz wspaniałe pomysły na śmieszne, straszne lub najoryginalniejsze przebranie.

28 października 2014: Konkurs Superbohaterów j.polskiego

Na Starym Mieście 28 października odbyła się gra miejska "Superbohaterowie j.polskiego", w której wzięła udział klasa 2a. Ich zadaniem było pokonanie złoczyńców zagrażających poprawnej polszczyźnie. Konkurencja składała się z 2 etapów. W pierwszym drużyny z pomocą map docierały do tajnych agentów, którzy stawiali przed nimi trudne zadania dotyczący poprawności języka polskiego. W kolejnej części doszło do starcia z samymi złoczyńcami, których z łatwością pokonali. Warto dodać, że w klasyfikacji ogólnej zajęli wszystkie miejsca podium.

Konkurs Superbohaterów j.polskiego

15 października 2014: Teatr Lalka

15 października za sprawą spektaklu p.t. "Wiedźmy" wystawionego w Teatrze Lalka uczniowie z klasy 2a mieli okazję powrócić do czasów dzieciństwa. Przedstawienie skierowane było do młodych widzów, ale i oni znaleźli coś dla siebie. Po sztuce razem z panią Agnieszką Mazurek zwiedzili teatr jak i poznali pracę lalkarza od kulis. Na sam koniec udało im się zamienić parę słów z aktorką. Wycieczka na długo pozostanie w ich pamięci.

Teatr Lalka

14 października 2014: Ślubowanie klas pierwszych

 

 

14 października 2014 roku pierwszoklasiści stali się w końcu pełnoprawnymi uczniami XXIV LO im. Cypriana K. Norwida. Ślubowanie było największą, choć nie jedyną atrakcją wtorku. Podczas uroczystości na sali gimnastycznej uczniowie wysłuchali koncertu. Świeżo upieczonym uczniom zostało już tylko jedno - odliczanie dni do matury.

26 września 2014: Bliżej Norwida 2014

Mazowiecki Kurator OświatyZapraszamy do 18. edycji ogólnopolskich konkursów "Bliżej Norwida". Zwracamy uwagę na nową kategorię  - konkurs literacki organizowany we współpracy z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (główna nagroda- indeks na dowolnie wybrany kierunek Wydziału Nauk Humanistycznych UKSW).

W roku szkolnym 2014/2015 konkursy Bliżej Norwida zostały objęte patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

 

Regulaminy konkursów Bliżej Norwida 2014 (do pobrania w wersji PDF):

25 września 2014: Norwid eksperymentuje

25 września nasi, aktywnie uczestniczący w Festiwalu Nauki, uczniowie odwiedzili laboratoria na Wydziale Biologii UW przy ul. Miecznikowa 1. Grupa uczniów klasy 2 C pod opieką prof. M. Antonowicz wzięła udział w wykładzie i warsztatach "Sztuczne nasiona, czyli trochę o kapsułkowaniu". Wysłannicy Norwida, pracując w sterylnych warunkach, zamykali fragmenty roślin w żelowych kapsułkach z alginianu. Po zajęciach każdy z nich zabrał własnoręcznie zrobione sztuczne nasiona do domu.

Po kilku tygodniach doświadczenie powinno zakiełkować.

22 września 2014: Sprzątanie Świata

„Turysto! Szanuj Środowisko!”. Pod takim hasłem odbyła się akcja Sprzątanie Świata – Polska, w której wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Tegoroczna edycja miała zachęcać do stawiania sobie szeregu istotnych pytań. W jaki sposób oddziałujemy na przyrodę podczas wędrówki górskim szlakiem, podczas spaceru po lesie czy rejsu żaglówką po jeziorze? Co każdy z nas może zrobić, żeby zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko? Jak możemy ograniczyć tworzenie odpadów? Dlaczego warto prowadzić ich selektywną zbiórkę?

W akcji uczestniczyli uczniowie klasy I C, którzy, pod opieką prof. S. Dmowskiego, starali się przywrócić naturalny ład w Lasku na Kole i okolicach. Pomimo niesprzyjającej aury wszystkim dopisywały humory i nikomu nie zabrakło odnawialnej energii niezbędnej w trakcie zbierania śmieci :) 

Sprzątanie ŚwiataSprzątanie Świata

5 września 2014: Kiermasz podręczników

5 września 2014 roku Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz książek.

4 września 2014: Wyjście do Pałacu Wilanowskiego

Dnia 4 września klasa 2a wybrała się na wycieczkę do Pałacu Wilanowskiego. Wraz z przewodnikiem wgłębili się w tajniki kultury sarmackiej i poznali codzienne życie króla Jana III Sobieskiego i jego żony Marysieńki. Pod koniec wizyty mieli okazję zobaczyć dawny proces drukowania i kopiowania książek. To wyjście poszerzyło ich wiedzę o barokowej Polsce. Teatr Lalka

1 września 2014: Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

1 września 2014 r. w gmachu przy ulicy Obozowej 60 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015.

 Licznik odwiedzin www.norwid.waw.pl:   1175735  

XXIV Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana K. Norwida w Warszawie

ul. Obozowa 60
01-423 Warszawa
tel./fax. - sekretariat: 022-836-42-92
tel. - pokój nauczycielski: 022-836-42-32
e-mail: sekretariat@norwid.waw.pl