24 marca 2018 r.;    Imieniny obchodzą: Gabriel, Marek, Gabor

XXIV LO im. C. K. Norwida
AKTUALNOŚCI Z ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

 

21 marca 2018: Cyprianki

Jak co roku, z okazji pierwszego dnia wiosny zorganizowane zostały CYPRIANKI. Podtrzymując tradycję szkoły, spotkaliśmy się wszyscy, żeby nagrodzić najpopularniejszych nauczycieli.

Cyprianki Cyprianki

Cyprianki Cyprianki

Więcej zdjęć w GALERII SZKOLNEJ Z ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

19 marca 2018: I Szkolny Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców

Dnia 19 marca 2018 r. odbył się I Szkolny Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców XXIV LO im C. K. Norwida. Udział w nim wzięło 18 osób. Zwycięzcami zostali:

- wśród dziewcząt:

1. Kaja Szurgot 2C
2. Alicja Proczek 3G
3. Magda Majchrzyk 2C

- wśród chłopców:

1. Maurycy Wróbel 1D
2. Przemysław Pham Quang 1E
3. Hubert Bednarski 2C

Nagrody triumfatorom turnieju wręczył p. Dyrektor Ryszard Wojciechowski. Organizatorami turnieju byli Seweryn Szreder i Anna Wróbel.

Dziękujemy uczniom za udział w sportowej rywalizacji.

I Szkolny Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców I Szkolny Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców

I Szkolny Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców

Więcej zdjęć w GALERII SZKOLNEJ Z ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

19 marca 2018: Warsztaty pod hasłem "Ja, kultura i społeczeństwo"

We wtorki, począwszy od 20.03.2018 r., odbywają się w naszej szkole warsztaty pod hasłem "Ja, kultura i społeczeństwo" prowadzone przez p. Krzysztofa Dorosza i p. Dawida Karpiuka.

TERMINY ZAJĘĆ:

I grupa: 14.30 - 15.30

II grupa: 15.30 - 16.30

Warsztaty w Norwidzie Warsztaty w Norwidzie

15 marca 2018: W Muzeum Ziemi

Klasa 2E, po krótkim podejściu do znajdującego się przy Alei Na Skarpie 20 Muzeum Ziemi, miała okazję brać udział w wyjątkowej lekcji muzealnej pt. "Skały i skamieniałości dokumentami dziejów Ziemi". Organizatorem wyprawy był pan prof. Sławomir Dmowski.

W Muzeum Ziemi W Muzeum Ziemi

W Muzeum Ziemi W Muzeum Ziemi

Więcej zdjęć w GALERII SZKOLNEJ Z ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

14 marca 2018: Czwarty konkurs, czwarty sukces

Zwycięską passę kontynuuje Mateusz Zawadzki, uczeń klasy Id. Po sukcesach w konkursach filmowych: „Zbliżenie na Muranów”, „Warszawskie ślady Powstania Listopadowego” i "Nakręć to", nadeszła pora na triumf jeszcze bardziej doniosły. Film Mateusza pt. „Barwy ojczyste” zapewnił mu drugie miejsce w prestiżowym konkursie „Imaginacje – poezja okiem kamery”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czwarty konkurs, czwarty sukces Czwarty konkurs, czwarty sukces

Czwarty konkurs, czwarty sukces

14 marca 2018: Nakrętkowy konkurs

Nasza szkoła w miesiącach lutym i marcu wzięła udział w konkursie organizowanym przez Szkołę Twórczej Nauki Vinci. Celem akcji było zbieranie nakrętek, z których dochód po sprzedaży zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów rehabilitacji chorego chłopca - Patryka. Łącznie udało nam się zgromadzić ponad 81 kg korków! Na szczególne wyróżnienie zasługuje klasa 2B, która zebrała prawie 33 kg nakrętek. Poniżej wyniki poszczególnych klas:

2B -32,98 kg
2A- 9,1 kg
3G- 0,36 kg
1G- 6,34 kg
2C- 13,6
1E- 3,28 kg
1B- 8,04 kg
1A- 4,6 kg
2D- 1,12 kg
2E- 0,86 kg
1C- 1,04 kg

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie:)

9 marca 2018: Chemiczne talenty Norwida

W letniej edycji Szkoły Młodego Chemika wezmą udział Ola i Bartek z kl. 2f. Znaleźli się oni w elitarnej grupie 11 licealistów, którzy pozytywnie rozwiązali test i pokonali liczną konkurencję. Ola i Bartek poznają w nowoczesnych laboratoriach Wydziału Chemicznego PW tajniki współczesnych metod badawczych. Przypomnijmy, że w tym roku szkolnym w zajęciach Szkoły Młodego Chemika wzięła udział nasz koleżanka z kl. IIc Patrycja. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Dlaczego warto wziąć udział w projekcie?

Przede wszystkim uczniowie, którzy się na to zdecydują, będą mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy i umiejętności z chemii. Projekt stwarza również niepowtarzalną okazję do pracy w laboratoriach chemicznych Politechniki Warszawskiej, a zdobyte w trakcie zajęć umiejętności pomagają w lepszym przygotowaniu do udziału w olimpiadach chemicznych oraz do matury z chemii.

Więcej informacji na: www.klatrat.org/projekt/szkoa-modego-chemika-2018-wiosna

6 marca 2018: Mamy złoto

Siatkarki Norwida Mistrzyniami dzielnicy Wola w roku szkolnym 2017/2018

6.03.2018 r. nasze dziewczęta w finale Mistrzostw dzielnicy Wola pokonały reprezentację 40 LO im. Żeromskiego 2:1.

Jedziemy na WOM!

Mamy złoto

SKŁAD ZESPOŁU:

Od lewej stoją: Gabriela Wardzyńska 3A, Olivia Laferi – Sapiej 3F, Kamila Matysiak 3F, Natalia Kinast 3A, Konstantina Trigonidi 3C, Natalia Piróg 3E, Julia Czaplicka 3G, Julia Dziubińska 2A
Od lewej w przysiadzie: Magdalena Majchrzyk 2C, Julia Choromańska 1D, Natalia Bosek 2C, Paulina Niemczak 2A

Zespół naszych "Złotek" do zawodów przygotowała i do zwycięstwa poprowadziła p. Renata Czosnecka

Mamy złoto Mamy złoto

Więcej zdjęć w GALERII SZKOLNEJ Z ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

1 marca 2018: Przyrodnicy z Norwida na samym wierzchołku „Piramidy”

Dwa zespoły z naszego liceum dotarły do finału międzyszkolnego konkursu interdyscyplinarnego „Piramida”.

Zmagania mają bardzo ciekawą formułę. W pierwszym etapie uczniowie rozwiązują zadania z matematyki, fizyki, chemii i biologii. Wyłoniona szóstka najlepszych uczniów tworzy dwa zespoły reprezentujące liceum w II etapie. W naszej szkole konkurs zdominowali uczniowie klas 2c mat-biol-chem i 2g mat-fiz-inf. Utworzone trójki zmagały się wspólnie z zadaniami, które czasem miały formę logicznych zagadek a czasem trudnych specjalistycznych zagadnień. Dodatkowym walorem konkursu było wymuszenie współpracy w zespole i wspólnego podejmowania ważnych decyzji.

Miło nam, że do finału zakwalifikowały się oba nasze zespoły. Czeka ich przeprowadzenie i naukowe opracowanie doświadczenia z fizyki, chemii lub biologii i kolejny test wiedzy! Wszystko rozstrzygnie się 9 kwietnia.

Walentynkowa Inwazja Dobrych Serc Walentynkowa Inwazja Dobrych Serc

28 lutego 2018: Najlepszy tłumacz w Norwidzie

28 lutego 2018 roku odbyła się pierwsza edycja konkursu tłumaczeniowego "Najlepszy tłumacz w Norwidzie", zorganizowanego przez Komisję Języków Obcych w ramach programu "Norwidek".

W konkursie wzięło udział 19-stu uczniów z klas 1-3, którzy tłumaczyli teksty o tematyce turystycznej z języka angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego na język polski.

Po dokonaniu oceny wszystkich prac zespół oceniający wybrał najlepsze tłumaczenia z każdego języka. Zwycięskie tłumaczenia były najbardziej dokładne, poprawne i pomysłowe.

Kategoria: język angielski

Najlepszy tłumacz: Wojciech Kaźmierczak, klasa 2c

Wyróżnienia: Tomir Domański, klasa 2g oraz Julia Wysocka, klasa 2b

Kategoria: język niemiecki

Najlepszy tłumacz: Mikołaj Gorzelany, klasa 3f

Wyróżnienia: Anna Świsłowska, klasa 2a oraz Emilia Fronczak, klasa 2a

Kategoria: język rosyjski

Najlepszy tłumacz: Dzmitry Markevich, klasa 3g

Wyróżnienie: Weronika Woszczyk, klasa 2e

Gratulujemy laureatom, dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i zapraszamy na kolejną edycję, która odbędzie się w przyszłym roku szkolnym.

Najlepszy tłumacz w Norwidzie

27 lutego 2018: Walentynkowa Inwazja Dobrych Serc

Tego jeszcze w „Norwidzie” nie było: uczniowie klasy Ia pod „wodzą” Oli Jagody postanowili uczcić „Święto Miłości” organizując wielką akcję pod hasłem „Inwazja Dobrych Serc”. Już na kilka dni przed walentynkowym świętem  przygotowali własnoręcznie kilkaset  czerwonych serduszek okraszonych ciepłymi słowami i rysunkami.  14 lutego „podrzucali” te anonimowe walentynki uczniom i nauczycielom naszej szkoły oraz wręczali napotkanym na ulicy życzliwym ludziom.

Ale to był dopiero początek „inwazji”. 16 lutego wybrana grupa uczniów udała się z walentynkową misją do Domu Opieki „Budowlani” oraz Wojskowego Instytutu Medycznego. „Odwiedziliśmy Oddział Psychiatryczny oraz Oddział Chirurgii Naczyniowej. Dotarliśmy do starszych, samotnych ludzi, pacjentów po poważnych operacjach, weteranów wojennych, a także rozmawialiśmy z cierpliwym i niezwykle życzliwym personelem. Wszędzie spotkaliśmy się z bardzo ciepłym przyjęciem. Przeżyliśmy niezapomniane chwile wzruszenia i zyskaliśmy wdzięczność potrzebujących ludzi”.

„Inwazja Dobrych Serc” zakończyła się wielkim sukcesem i dzięki życzliwemu wsparciu pani Dyrektor będzie kontynuowana w latach następnych.

Walentynkowa Inwazja Dobrych Serc Walentynkowa Inwazja Dobrych Serc

Walentynkowa Inwazja Dobrych Serc Walentynkowa Inwazja Dobrych Serc

3 lutego 2018: Poloneza czas zacząć

 

Trzecioklasiści tańczący razem z nauczycielami na skąpanym w świetle stroboskopowych lamp parkiecie to zwiastun zbliżającego się wielkim korkami egzaminu maturalnego. Podczas studniówki w hotelu "MCC Mazurkas Conference Center & Hotel" w Ożarowie Mazowieckim nie zabrakło tradycyjnego poloneza, szwedzkiego stołu i trwających wiele godzin zdjęć klasowych. Zabawa trwała do bladego poranka.

Poloneza czas zacząć

Poloneza czas zacząć Poloneza czas zacząć

Poloneza czas zacząć Poloneza czas zacząć

Poloneza czas zacząć Poloneza czas zacząć

Więcej zdjęć w GALERII SZKOLNEJ Z ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

21 grudnia 2017: Przedświąteczne kolędowanie

W tym roku szkolnym postanowiliśmy pokolędować w okresie przedświątecznym. Przez cztery kolejne dni na wyznaczonych przerwach wybraną przez siebie kolędę śpiewały prawie wszystkie klasy. Atmosfera zrobiła się bardzo świąteczna.

Przedświąteczne kolędowanie Przedświąteczne kolędowanie

Przedświąteczne kolędowanie Przedświąteczne kolędowanie

Więcej zdjęć w GALERII SZKOLNEJ Z ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

21 grudnia 2017: Kolejny sukces w konkursie filmowym

21 grudnia uczniowie klasy 1d odebrali z rąk dyrektora III LO w Warszawie nagrody za udział w międzyszkolnym konkursie filmowym "Warszawskie ślady Powstania Listopadowego". Oba filmy zgłoszone przez uczniów zdobyły uznanie komisji konkursowej, która nie przyznała nagrody żadnej innej produkcji. Do udziału w projekcie nagrodzeni przygotowywali się pod opieką p. D. Czyżewskiej, p. S. Dmowskiego i p. W. Jarzynki.

Kolejny sukces w konkursie filmowym

Więcej zdjęć w GALERII SZKOLNEJ Z ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Kolejny sukces w konkursie filmowym Kolejny sukces w konkursie filmowym

14 grudnia 2017: Wybory do Samorządu Uczniowskiego

 

W grudniu 2017 r. Samorząd Uczniowski zorganizował wybory do SU.

Od 4 do 8 grudnia trwała kampania wyborcza, po zakończeniu której odbyła się „Debata przedwyborcza”. Zgłosiły się dwie kandydatki: Barbara Gregorczyk z kl. 1A oraz Adrianna Sergiel z kl. 1E. Kandydatki musiały zmierzyć się z pytaniami zadawanymi przez ustępujący zarząd SU i uczniów zebranych na sali. Miały również możliwość zadawania pytań kontrkandydatce. Debata znacznie przybliżyła uczniom sylwetki dziewcząt i umożliwiła, w znaczącym stopniu, podjęcie decyzji w dniu Wyborów, 14 grudnia.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Wybory do Samorządu Uczniowskiego Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W dniu Wyborów w głosowaniu wzięło udział 489 uczniów. Głosów ważnych oddano 432, nieważnych 57. Nową przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Adrianna Sergiel, na którą oddano 240 głosów, zastępczyni, Barbara Gregorczyk, otrzymała 192 głosy.

SERDECZNIE GRATULUJEMY i życzmy wielu ciekawych pomysłów i przypominamy, że będziemy rozliczać z wyborczych obietnic.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Więcej zdjęć w GALERII SZKOLNEJ Z ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

12 grudnia 2017: XXIII Edycja Akcji: „Zostań honorowym krwiodawcą”

Zostań honorowym krwiodawcą Zostań honorowym krwiodawcą

Zostań honorowym krwiodawcą Zostań honorowym krwiodawcą

Więcej zdjęć w GALERII SZKOLNEJ Z ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

12 grudnia odbyła się XXIII Edycja Akcji: „Zostań honorowym krwiodawcą”.

Krew oddawaliśmy w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Saskiej 63/75.

Udział w akcji wzięło 26 uczniów naszej szkoły. Krew oddało 17 uczniów (7 650 ml krwi).

Łącznie w XXIII Edycjach oddaliśmy już 208550 ml krwi!!!

Pomysłodawca i koordynator akcji: p. prof. Renata Czosnecka.

Organizatorzy: p. prof. Renata Czosnecka i p. prof. Seweryn Szreder.

Współpraca: p. prof. Anna Wróbel.

8 grudnia 2017: Akcja SU

W DNIACH 28 XI – 8 XII SAMORZĄD UCZNIOWSKIZBIERAŁ DLA PSÓW I KOTÓW:

 • MOKRĄ KARMĘ

 • PRZYSMAKI

 • ZABAWKI

 • AKCESORIA

 • KOCE, PODUSZKI, RĘCZNIKI

 • KOSMETYKI

 

Udało nam się zebrać:

 • Karma sucha – 6,4 kg

 • Karma mokra – 33,81 kg

 • Przysmaki suche – 1,282 kg

 • Makaron – 1,5 kg

 • Ryż – 1 kg

 • Kasza – 0,9 kg

 • Przysmaki mokre – 0,07 kg

 • Koce- 11 szt

 • Poduszki – 13 szt

 • Smycze – 2 szt

 • Szczotka – 1 szt

 • Obroże – 3 szt

 • Kaganiec – 1 szt

 • Legowiska – 3 szt

 • Różne tkaniny do ocieplenie bud – 35 szt

 • Ręczniki – 15 szt

WSZYSTKIM BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

Samorząd Uczniowski

7 grudnia 2017: Bliżej Norwida 2017 - gala finałowa

 

6 grudnia 2017: Spotkanie z honorowym krwiodawcą

Spotkanie z honorowym krwiodawcą Spotkanie z honorowym krwiodawcą

Więcej zdjęć w GALERII SZKOLNEJ Z ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

6 grudnia w szkolnej sali gimnastycznej odbyło się coroczne spotkanie uczniów klas trzecich z zaprzyjaźnionym z naszą szkołą honorowym krwiodawcą, panem Janem Faberskim.

Nasz gość poprowadził prelekcję pt. „Krwiodawstwo propozycją ważnej postawy życiowej”. Celem spotkania było propagowanie honorowego krwiodawstwa wśród uczniów naszej szkoły oraz przygotowanie do XXIII Edycji Akcji „Zostań Honorowy Krwiodawcą”, która odbędzie się 12 XII 2017 r. (wtorek).

Krew oddawać będziemy w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Saskiej 63/75.

Organizatorzy przedsięwzięcia: pani Renata Czosnecka i pan Seweryn Szreder.

Dyplom_krew

2 grudnia 2017: Norwid uruchamia „Norwidka”

Wraz z końcem listopada szkoła wzbogaciła się o kolejne narzędzie wspierania uczniów zdolnych. Norwidek, bo o nim właśnie mowa, to program połączony z nowopowstałym Funduszem im. Ireny Grycewicz. Synergia ta pozwoli m.in. na organizację nowych konkursów i realizację uczniowskich projektów. Szczegóły na podstronie:

http://www.norwid.waw.pl/index.php?strona=260_program_norwidek

2 grudnia 2017: Siatkarki na podium

Na II miejscu zakończyła nasza reprezentacja XIII Turniej Siatkarski o Puchar Dyrektora LXXXVI Liceum Ogólnokształcącego. Wysoka forma na początku sezonu rozgrywkowego niewątpliwie cieszy i pozwala z nadzieją oczekiwać na mistrzostwa dzielnicy.

Podium wywalczyły:

1. Piróg Natalia 3e
2. Czaplicka Julia 3g
3. Dziubińska Julia 2a
4. Niemczak Paulina 2a
5. Bosek Natalia 2c
6. Majchrzyk Magdalena 2c
7. Choromańska Julia 1d

Prowadząca zespół: p. Renata Czosnecka

Siatkarki na podium

23 listopada 2017: Konkurs Juvenes Translatores

Dnia 23 listopada 2017 w naszym liceum po raz drugi odbył się konkurs Juvenes Translatores organizowany przez Komisję Europejską. Drogą losowania nasza szkoła jako jedna z 51 z całej Polski i jedna z 7 w Warszawie została wybrana do udziału w konkursie i wystawiła 6 uczennic z rocznika 2000, których zadaniem było przetłumaczenie tekstów z wybranego języka Unii Europejskiej na język ojczysty. I tak uczennice klasy 2a Karolina Sękulska, Aleksandra Gajewska, Anna Radziejewska, Oliwia Chyziak i Iga Łapińska tłumaczyły z angielskiego a Anna Świsłowska z niemieckiego. W tym roku wszystkie teksty dotyczyły 60-tej rocznicy urodzin Unii Europejskiej.

Lista zwycięzców zostanie opublikowana w lutym 2018 - nagrodą jest wyjazd do Brukseli na uroczystość wręczenia nagród.

Trzymamy kciuki za naszych podopiecznych!

Konkurs Juvenes Translatores Konkurs Juvenes Translatores

Więcej zdjęć w GALERII SZKOLNEJ Z ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

15 listopada 2017: Konkurs Bliżej Norwida 2017 - w drodze do finału

To już koniec tegorocznej odsłony konkursów Bliżej Norwida. Zwycięzcy we wszystkich kategoriach zostali wyłonieni. W tym roku do walki stanęło prawie stu uczniów z całej Polski. Triumfatorem XXI edycji Konkursu Intepretacji Poezji C. Norwida (tak, to już 21 lat) został uczeń z Łochowa, laury dla najlepszego aktora (powitaliśmy w tym roku nową kategorię) trafiły do Kielc. Najlepszą intepretacją muzyczną popisał sie Białystok i, ponownie, Łochów, a nagroda dla najciekawczej pracy plastycznej została w Warszawie.

Wszytkim laureatom gratulujemy, zapraszając jednocześnie na finałową galę, która rozpocznie się 7 grudnia w samo południe.

9 listopada 2017: Wizyta w Parlamencie Europejskim

Julia Ruszkiewicz oraz Marianna Wawrzyniak, uczennice klasy 2b, uczestniczyły w dniach 05 – 09.11.2017 roku w wyjeździe studyjnym do Brukseli.

Wyjazd był nagrodą ufundowaną przez biuro poselskie prof. dr hab. Danuty Hübner za zwycięstwo w konkursie „Europejski Traktat Młodych”.

W programie wyjazdu, oprócz wizyty w Parlamencie Europejskim i spotkania z prof. dr hab. Danutą Hübner, znalazło się miejsce na zwiedzanie uroczej Brugii (zwanej Wenecją Północy) oraz samej Brukseli.

Do konkursu przygotowała uczennice nauczycielka historii, p. prof. Dorota Czyżewska.

GRATULUJEMY!

Wizyta w Parlamencie Europejskim

Więcej zdjęć w GALERII SZKOLNEJ Z ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

9 listopada 2017: Muranów najlpeiej widoczny z Woli - I miejsce w konkursie fotograficzno-filmowym

W dniu 9 listopada 2017 roku odbyła się gala finałowa konkursu fotograficzno-filmowego na reportaż pt. „Zbliżenie na Muranów”. Pierwsze miejsce (nagrodą była lustrzanka cyfrowa Canon EOS 1300 D) w konkursie zajął film Mateusza Zawadzkiego z klasy 1d (film do obejrzenia poniżej), przygotowany pod opieką p. Wojciecha Jarzynki. Wyróżniona dyplomem została także praca fotograficzna Ewy Orzechowskiej z klasy 2e, przygotowana pod opieką p. Sławomira Dmowskiego.

Konkurs fotograficzno-filmowy

31 października 2017: Norwidowskie „Straszynalia”

Halloween - tradycja może i nie nasza, ale w Norwidzie już długoletnia, a dokładniej przez wiele lat przerabiana na naszą szkolną modłę. 31 października w gmachu przy Obozowej wylęgło się niegroźne zło i niestraszna potworność, po korytarzu chodziły żywe trupy, zbierając się pod salą gimnastyczną, na której doszło do mrocznej kumulacji składającej się z: konkursu na najlepsze przebranie uczniów i nauczycieli, zawodów zręcznościowych (jajka na łyżkach) i artystycznych (makijaż w 2 minuty) i wielu innych, równie potwornych atrakcji.

Straszynalia

Straszynalia Straszynalia

Straszynalia Straszynalia

Więcej zdjęć w GALERII SZKOLNEJ Z ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

30 października 2017: Uroczystość zawieszenia preambuły Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej

Prezydent m. st. Warszawy pani Hanna Gronkiewicz-Waltz przekazała społeczności szkolnej tekst Preambuły Konstytucji. Inicjatorem akcji w naszym liceum był Samorząd Szkolny.

W holu głównym, w obecności młodzieży, nauczycieli i gości: Dyrektor Biura Edukacji p. Joanny Gospodarczyk, zastępcy Burmistrza dzielnicy Wola p. Grażyny Orzechowskiej-Mikulskiej, Naczelnika Wydziału Oświaty i Wychowania p. Marioli Zielińskiej, Przewodniczącego Komisji Sportu Rady m.st. Warszawy p. Pawła Lecha nastąpiło uroczyste odczytanie i zawieszenie tekstu Preambuły przez przewodniczącego samorządu Tomira Domańskiego.

Pani Prezydent zacytowała ostatni fragment Preambuły: Wszystkich, którzy dla dobra Trzeciej Rzeczypospolitej tę Konstytucję będą stosowali, wzywamy, aby czynili to, dbając o zachowanie przyrodzonej godności człowieka, jego prawa do wolności i obowiązku solidarności z innymi, a poszanowanie tych zasad mieli za niewzruszoną podstawę Rzeczypospolitej Polskiej.

W kwietniu br. minęło dwadzieścia lat od uchwalenia przez Zgromadzenie Narodowe obowiązującej obecnie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Ustawa zasadnicza weszła w życie 17 października 1997 roku.

Uroczystość zawieszenia preambuły Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej

Uroczystość zawieszenia preambuły Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej Uroczystość zawieszenia preambuły Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej

Uroczystość zawieszenia preambuły Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej Uroczystość zawieszenia preambuły Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej

Więcej zdjęć w GALERII SZKOLNEJ Z ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

27 października 2017: Mamy srebro!!!

Nasze szczypiornistki wicemistrzyniami Woli!

Po bardzo ciężkiej walce w meczu finałowym Mistrzostw Dzielnicy Wola nasze dziewczęta uległy reprezentacji Zespołu Szkół nr 32 im. Baczyńskiego, zajmując II miejsce na podium, do którego dotarły tylko najlepsze piłkarki ręczne, gdyż w tym roku poziom drużyn występujących w zawodach był bardzo wysoki.

Nasze szczypiornistki wicemistrzyniami Woli!

Więcej zdjęć w GALERII SZKOLNEJ Z ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

SKŁAD ZESPOŁU:

Od lewej stoją: Aleksandra Januszewska 1D, Wiktoria Radkowska 1E, Karolina Jankowska 1F, Anna Wąsik 3D, Karolina Ostaszewska 2A, Magdalena Majchrzyk 2C, Natalia Bosek 2C;
W przysiadzie od lewej: Julia Leśniewska 3A, Julia Paszkiewicz 3A – KAPITAN, Natalia Kinast 3A;
W pozycji leżącej: Natalia Zdrowińska 3F

Zespół do zawodów przygotowała i do sukcesu poprowadziła p. prof. Renata Czosnecka.

GRATULACJE !!!

13 października 2017: Dzień Edukacji Narodowej - "Ślubowanie klas pierwszych"

13 października 2017 roku pierwszoklasiści stali się w końcu pełnoprawnymi uczniami XXIV LO im. Cypriana K. Norwida. Ślubowanie było największą, choć nie jedyną atrakcją piątku. Podczas uroczystości na sali gimnastycznej uczniowie wysłuchali koncertu. Świeżo upieczonym uczniom zostało już tylko jedno - odliczanie dni do matury.

Dzień Edukacji Narodowej - "Ślubowanie klas pierwszych" Dzień Edukacji Narodowej - "Ślubowanie klas pierwszych"

Dzień Edukacji Narodowej - "Ślubowanie klas pierwszych" Dzień Edukacji Narodowej - "Ślubowanie klas pierwszych"

Więcej zdjęć w GALERII SZKOLNEJ Z ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

7 października 2017: "Bliżej Norwida 2017" - zaproszenie

Po raz 21. zapraszamy do udziału w ogólnopolskich konkursach Bliżej Norwida. Oprócz znanych już kategorii recytacji, śpiewania i plastycznej proponujemy nowy konkurs Teatr Jednego Aktora (szczegóły w regulaminach).

 

Regulaminy konkursów Bliżej Norwida 2017 (do pobrania w wersji PDF):

27 września 2017: Relacja z wycieczki klasy 2B i 2F do Kuligowa

27 września około godziny 9.00 razem z klasą 2f oraz opiekunami wyruszyliśmy na wycieczkę do Kuligowa. Podróż w autokarze upłynęła nam w bardzo dobrych nastrojach. Na miejscu naszym oczom ukazał się przepiękny, malowniczy skansen.

Na początku braliśmy udział w interesującej lekcji dotyczącej twórczości naszego patrona, Cypriana Kamila Norwida. Mogliśmy zaprezentować zdolności recytatorskie i dzięki temu przenieśliśmy się do czasów artysty, kiedy to spędzał wakacje na mazowieckiej wsi.

Następnie w grupach uczestniczyliśmy w zajęciach malowania glinianych dzbanków, a także sami mogliśmy spróbować pracy w kuźni. Nie było to wcale takie łatwe. Zwiedziliśmy chłopską chatę oraz poznawaliśmy zwyczaje, jakie panowały na wsi. Dowiedzieliśmy się wielu istotnych informacji, które mogą nam się przydać w przyszłości. Na koniec wspólnie zjedliśmy kiełbaski. Klasa o profilu biologiczno-chemicznym poszła nad Bug zebrać próbki wody z rzeki, a my, jak na humanistów przystało, prezentowaliśmy wywiady z renesansowym poetą – Janem Kochanowskim.

Wycieczka upłynęła nam bardzo miło, do Warszawy wróciliśmy pełni emocji, a także nowej wiedzy. Na długo zapamiętamy wspólnie spędzony czas w kuligowskim skansenie.

Joanna Myszko (klasa 2B)

Relacja z wycieczki klasy 2B i 2F do Kuligowa

Więcej zdjęć w GALERII SZKOLNEJ Z ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

19-22 września 2017: Wycieczka - Kotlina Kłodzka i Wrocław (2d i 2e)

Korzystając ze sprzyjającej letniej aury (ostatnie 4 dni lata), dwie klasy matematyczno-fizyczno-informatyczna (2d) i językowo-geograficzno-matematyczna (2e) wybrały się na 4 dniową wycieczkę do Wrocławia i Kotliny Kłodzkiej. Na trasie ich przejazdu znalazły się m.in.: Wrocław (Starówka i Hydropolis), Złoty Stok (kopalnia złota), Błędne Skały (zespół osobliwych form skalnych rozwiniętych w skałach piaskowcowych Gór Stołowych), Twierdza Kłodzko i Zamek Książ. Nic nie zakłóciło sielskiego charakteru wyprawy, wszyscy wrócili cali i zdrowi.

Wycieczka - Kotlina Kłodzka i Wrocław (2d i 2e)

Wycieczka - Kotlina Kłodzka i Wrocław (2d i 2e) Wycieczka - Kotlina Kłodzka i Wrocław (2d i 2e)

Wycieczka - Kotlina Kłodzka i Wrocław (2d i 2e) Wycieczka - Kotlina Kłodzka i Wrocław (2d i 2e)

Więcej zdjęć w GALERII SZKOLNEJ Z ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

15 września 2017: Akcja Sprzątanie Świata – Polska 2017

"Nie ma śmieci - są surowce". Pod takim hasłem odbyła się akcja Sprzątanie Świata - Polska 2017, w której wzięli udział uczniowie naszej szkoły (klasa 1c i 1f). W akcji uczestniczyli uczniowie klasy Ic i If, którzy, pod opieką prof. S. Dmowskiego, starali się przywrócić naturalny ład w Lasku na Kole i okolicach. Piękna pogoda zagwarantowała wszystkim uczestnikom świetny humor i nikomu nie zabrakło odnawialnej energii niezbędnej w trakcie zbierania śmieci :)

Sprzątanie Świata – Polska 2017 Sprzątanie Świata – Polska 2017

Więcej zdjęć w GALERII SZKOLNEJ Z ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

13 września 2017: Norwid w Teatrze Polskim

13 września 2017 r. o godz. 12.00 i 18.30 w Teatrze Polskim, na Scenie Kameralnej młodzież XXIV Liceum Ogólnokształcącego wystawiła spektakl „Pierścień Wielkiej Damy” C. Norwida w reżyserii Grzegorza Mrówczyńskiego. Szkoła otrzymała zaproszenie od dyrektora Andrzeja Seweryna i wystąpiła w cyklicznym projekcie Teatru „Goście w Polskim”.

Spektakl został zrealizowany w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych z okazji 195 rocznicy urodzin Patrona Szkoły. Spotkał się z zainteresowaniem i ciepłym przyjęciem. Wszystkie bilety zostały sprzedane. Na widowni gościli również: uczniowie i nauczyciele liceów warszawskich, przedstawiciele władz Dzielnicy Wola, aktorzy, pracownicy naukowi UW i UKSW.

Scenografię zaprojektował Jerzy Rudzki, światło i dźwięk realizowali Krzysztof Iwanik i Tadeusz Maryniowski, produkcją i opieką pedagogiczną zajmowały się Maria Rybińska i Ewa Sołtan, wystąpili: Weronika Pisarek – Hrabina, Kamil Malanowski – Graff Szeliga, Paweł Dąbrowski – Mak-yks, Justyna Miłczak – Magdalena, Jędrzej Oleszczuk – Durejko, Maja Grochulska – Durejkowa, Agata Wójcik – Salome, Stanisław Szmuksta – Komisarz, Weronika Gontarz - Dziewczynka I, Marta Stolarz - Dziewczynka II, Maciej Jaszczuk – Gość I, Monika Żaczkiewicz – Gość II.

Pierścień Wielkiej Damy C. Norwida w reżyserii Grzegorza Mrówczyńskiego Pierścień Wielkiej Damy C. Norwida w reżyserii Grzegorza Mrówczyńskiego

Pierścień Wielkiej Damy C. Norwida w reżyserii Grzegorza Mrówczyńskiego Pierścień Wielkiej Damy C. Norwida w reżyserii Grzegorza Mrówczyńskiego

Więcej zdjęć w GALERII SZKOLNEJ Z ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

13 września 2017: Lekcje w Bibliotece Narodowej

Kolejne klasy wzięły udział w lekcjach prowadzonych przez Bibliotekę Narodową. Oprócz cennego pod kątem matury doświadczenia, uczniowie zdobyli również podstawową wiedzę z zakresu bibliotekoznawstwa, która pomoże im szybciej dostrzec światełko w krętym tunelu katalogów podręcznych.

Wyjście do Biblioteki Narodowej klasy 2d

Więcej zdjęć w GALERII SZKOLNEJ Z ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

8 września 2017: Kiermasz książek

Jak zwykle na początku września (8.09) Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz podręczników na pierwszej godzinie lekcyjnej. Uczniowie naszej szkoły oraz absolwenci mogli kupić lub sprzedać podręczniki po okazyjnej cenie.

Kiermasz książek Kiermasz książek

Więcej zdjęć w GALERII SZKOLNEJ Z ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

4 września 2017: Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

4 września 2017 r. w gmachu przy ulicy Obozowej 60 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Więcej zdjęć w GALERII SZKOLNEJ Z ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
 Licznik odwiedzin www.norwid.waw.pl:   1235280  

XXIV Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana K. Norwida w Warszawie

ul. Obozowa 60
01-423 Warszawa
tel./fax. - sekretariat: 022-836-42-92
tel. - pokój nauczycielski: 022-836-42-32
e-mail: sekretariat@norwid.waw.pl