14 listopada 2018 r.;    Imieniny obchodzą: Laura, Emil, Wawrzyniec
 

XXIV LO im. C. K. Norwida
AKTUALNOŚCI Z ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

25 października 2018: Żelazne pięści Norwida - uczennica klasy pierwszej mistrzynią Starego Kontynentu

Październik zaczął się od mocnego uderzenia uczennicy Kasi, która wskoczyła na najwyższy stopień podium Otwartych Mistrzostw Europy Taekwon-do ITF HQ. Okazała się bezkonkurencyjna w walkach light kontakt, a w kategorii technik specjalnych zdobyła trzecie miejsce. Gratulujemy mistrzyni Europy i życzymy dalszych sukcesów.

 

16 października 2018: I Norwidowski Bieg Niepodległości przeszedł do historii

Za nami pierwsza odsłona Norwidowskiego Biegu. Na starcie zameldowało się pięć mieszanych drużyn reprezentujących cztery warszawskie licea. Oprócz szybkości i wytrwałości, na trasie trzeba też było wykazać się wiedzą historyczną z zakresu Dwudziestolecia międzywojennego. Na każdej z pięciu stacji czekały na zawodników zadania, które musieli rozwiązać pod presją uciekającego czasu i narastającego zmęczenia. Najlepszy balans między praca nóg i mózgu utrzymała drużyna z XXXIII LO im. M. Kopernika, która wyprzedziła reprezentantów naszego Liceum o niecałe 3 sekundy. Za rok II edycja, na którą już teraz serdecznie zapraszamy. 

I Norwidowski Bieg Niepodległości przeszedł do historii I Norwidowski Bieg Niepodległości przeszedł do historii I Norwidowski Bieg Niepodległości przeszedł do historii I Norwidowski Bieg Niepodległości przeszedł do historii

 
 

4 października 2018: I Norwidowski Bieg Niepodległości

Wtorek, 16.10 2018 r., to ważny dzień w XXIV LO im. C. K. Norwida. Tego dnia uczniowie wolskich szkół ponadgimnazjalnych wezmą udział w I Norwidowskim Biegu Niepodległości - uczczą w ten sposób 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy wystartują o godzinie 11.11 w Lasku na Kole. Mamy nadzieję, że ten bieg wpisze się na stałe w kalendarz zawodów na Woli - będzie nie tylko promocją naszej gminy, NORWIDA, wolskich szkół i zdrowego trybu życia, ale przede wszystkim przyczyni się do popularyzacji wśród młodzieży wiedzy historycznej, nie zabraknie bowiem na trasie biegu ciekawych zadań i łamigłówek na temat czynu niepodległościowego Polaków.

Dziękujemy za wsparcie organizacyjne firmie Sport SET - sklepowi rowerowemu przy ul. Obozowej 95 w Warszawie i za opiekę medyczną ratownikom z pogotowia ratunkowego. Honorowy patronat nad biegiem objęło Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku
Honorowy Patronat


Sport SET - Sklep Rowerowy
Partner wspierający

 

2 października 2018: Bliżej Norwida 2018

Po raz 22. zapraszamy do udziału w ogólnopolskich konkursach Bliżej Norwida. Oprócz znanych już kategorii recytacji, śpiewania i plastycznej proponujemy po raz drugi, cieszący się w ubiegłym roku dużym zainteresowaniem, konkurs Teatr Jednego Aktora (szczegóły w regulaminach).

Regulaminy konkursów Bliżej Norwida 2018 (do pobrania w wersji PDF):

XXII Konkursu Recytacji Poezji Cypriana Norwida,
XXI Konkursu Śpiewania Poezji Cypriana Norwida,
II Konkursu Jednego Aktora (nowa kategoria),

XIX Konkursu Interpretacji Plastycznej Wiersza Cypriana Norwida.

 

4 września 2018: 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

W ramach 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, szkoła przystąpiła do projektu realizowanego przez Dom Spotkań z Historią – Warszawska Księga Wolności 1918-2018-2118. Księga ma stanowić przesłanie dla przyszłych pokoleń i 13 października br. zostanie umieszczona w kapsule czasu na następne 100 lat, czyli do 2118. W związku z tym, w czwartek 6 września w g. 8-10, animatorzy z DSH będą w naszej szkole koordynowali wpisy do pamiątkowej księgi. Księga zostanie wyłożona na I piętrze, przed gablotami na specjalnie przygotowanym stoliku. Zachęcamy uczniów i nauczycieli do wpisywania się na kartach Warszawskiej Księgi Wolności. To niepowtarzalna okazja, by kolejne pokolenia otrzymały od nas symboliczne przesłanie dotyczące współczesności, w tym również refleksji o naszej Warszawie.

 

3 września 2018: Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 września 2018 r. w gmachu przy ulicy Obozowej 60 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019.

 

1 września 2018: Zmiana na mostku kapitańskim

Dokładnie 1 września 2018 roku nowym dyrektorem XXIV Liceum im. C. K. Norwida została pani Anna Rzewuska-Kowalczyk. Tym samym przejęła ster, który od 1 września 1989 roku (i przez kolejne 10591 dni) spoczywał w rękach pana Ryszarda Wojciechowskiego.

 
 
Perspektywy
 Licznik odwiedzin www.norwid.waw.pl:   1340821  
 

XXIV Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana K. Norwida w Warszawie

ul. Obozowa 60
01-423 Warszawa
tel./fax. - sekretariat: 022-836-42-92
tel. - pokój nauczycielski: 022-836-42-32
e-mail: sekretariat@norwid.waw.pl
Promethidion - Norwid