17:57

15 lipca 2024 r.;    Imieniny obchodzą: Henryk, Włodzimierz, Brunon

 

WAT - patronat

WGiSR UW - patronat

Certyfikat - Program WARS i SAWA

 

XXIV LO im. C. K. Norwida
AKTUALNOŚCI Z ROKU SZKOLNEGO 2008/2009

19 czerwca 2009: Zakończenie roku szkolnego

W piątek zakończyliśmy naukę szkolną. Uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej. Uczniowie z klas 1a, 1e, 1f, 1g oraz 2b przygotowali musical "Znów za rok matura", w którym w humorystyczny sposób przedstawili czarny scenariusz losów maturzysty. Spektakl został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność, która nie szczędziła braw utalentowanym muzykom, tancerzom i aktorom. Nad całością czuwała prof. Olga Żarnowiecka (j. polski), która zaśpiewała piosenkę finałową.

 

2 czerwca 2009: II Warszawski Konkurs Przyrodniczy - gala finałowa

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za pracę włożona w uczestnictwo w II WARSZAWSKIM KONKURSIE PRZYRODNICZNYM. Odnotowaliśmy, podobnie jak w pierwszym etapie bardzo wysoki poziom prac. Cechowały się one zarówno znajomością merytoryczną jak i szerokimi umiejętnościami prezentacji zagadnień z zakresu wiedzy ogólnoprzyrodniczej. Spośród ponad 40 prac zgłoszonych do pierwszego etapu do następnego została zakwalifikowana niespełna połowa (wymagany próg - 58 punktów). W drugim etapie uczestnicy zmagali się z testem wiedzy z wybranych zagadnień z zakresu biologii, fizyki i geografii. Do finału zakwalifikowaliśmy uczestników, którzy osiągnęli wynik powyżej 138 pkt. Prezentacje wszystkich finalistów odznaczały się dużą starannością i oryginalnością ujęcia tematu. Swoje prace przedstawiali w sposób ciekawy i, co najważniejsze, żywiołowy. Gratulujemy szkołom i opiekunom wspaniałej młodzieży która wykazała się olbrzymim potencjałem twórczym, umiejętnością prezentacji wiedzy w ciekawej i nowoczesnej formie.

 

29 maja 2009: "Czytanie Norwida"

W naszym liceum odbyło sie "Czytanie Norwida". Patronat nad spotkaniem objął Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

W czterech salach wybrane przez siebie teksty czytali: K. Góralska - Mazowiecki Wicekurator Oświaty, I. Kłosińska - śpiewaczka solistka Opery Narodowej, W. Paszyński Zastepca Prezydenta m.st. Warszawy, ks. proboszcz Z. Godlewski, ks. J. Sikorski, M.Szczerba - poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, dr A. Kozłowska - pracownik naukowy UKSW, B. Tomkiewicz st. wizytator w Mazowieckim Kuratorium Oświaty, Ł. Sokołowski - artysta, śpiewak operowy, M. Pik - pedagog , katechetka, J. Żakowski - publicysta, dziennikarz, M. Andruk - burmistrz Dzielnicy Wola, dr T. Korpysz - pracownik naukowy UKSW, UW, W. Rzońca - pracownik naukowy UW, A. Blumenfeld - aktor Teatru Narodowego, B. Pawlina - pianistka, nauczycielka. Licznie uczestnicząca młodzież również czytała wybrane przez siebie utwory.

 

25 maja 2009: II Warszawski Konkurs Przyrodniczy

Odbył się drugi etap II Warszawskiego Konkursu Przyrodniczego. W II etapie uczestnicy zmagali się z testem wiedzy przyrodniczej.

 

24 kwietnia 2009: Zakończenie roku szkolnego w trzecich klasach

W piątek pożegnaliśmy trzecie klasy.

 

1 kwietnia 2009: "Cyprianki"

Samorząd szkolny przygotował tradycyjne "Cyprianki" dla nauczycieli. Nauczyciele przedstawili bajki J. Brzechwy i J. Tuwima.

 

30 marca 2009: Dzień otwarty w XXIV LO im. C. K. Norwida

Zaprosiliśmy gimnazjalistów na dni otwarte.

 

20 marca 2009: "Artyści nieśmiertelni"

Uczniowie klas pierwszych i drugich, pod kierunkiem p. Edyty Truszczyńskiej przygotowali sesję "Artyści nieśmiertelni" dotyczącą twórczości w starożytności i klasycyzmie. W programie były referaty i prezentacje przedstawiające wybranych twórców i ich dzieła.

 

14 marca 2009: "Piknik w Norwidzie"

Przygotowaliśmy dla gimnazjalistów "Piknik w Norwidzie". W programie był: spektakl muzyczny w wykonaniu klasy IIe, lekcje pokazowe z biologii, chemii, geografii, języków, prezentacja i wystawa zdjęć z podróży dookoła świata naszego absolwenta.

 

12 marca 2009: Koncert pt. "Przemijanie"

Dla uczniów naszej szkoły wystąpili artyści Opery Lwowskiej z koncertem "Przemijanie".

 

2 marca 2009: Dzień otwarty w XXIV LO im. C. K. Norwida

Zaprosiliśmy gimnazjalistów na dni otwarte.

 

15 stycznia2009: Przedstawienie "Ożenek" Gogola

Klasa 2e, pod kierunkiem pani D. Jastrzębskiej wystawiła "Ożenek" Gogola.

 

9 stycznia 2009: Studniówka 2009

W hotelu "Lord" odbył się bal studniówkowy.

 

19 grudnia 2008: Wigilia w Norwidzie

Wigilie klasowe i wspólne śpiewanie kolęd.

 

8 - 12 grudnia 2008: Akcja "Na Paluchu"

Klasa 1f zorganizowała szkolną akcję charytatywną na rzecz zwierząt ze schroniska na Paluchu.

 

6 grudnia 2008: Konkurs "Bliżej Norwida" - gala finałowa

W sobotę, 6 grudnia w XXIV Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida
w Warszawie odbyła się gala finałowa XII Ogólnopolskiego Konkursu "Bliżej Norwida".

W tym roku do rywalizacji przystąpiło kilkadziesiąt szkół z całego kraju. Licealiści zmagali się z interpretacją wierszy romantycznego poety w czterech kategoriach: recytacja, poezja śpiewana, praca plastyczna i fotografia. Pomimo deszczowej pogody na uroczystość przybyli liczni goście: laureaci konkursu, nauczyciele i rodzice, jury, przedstawiciele władz miejskich i samorządowych, a także uczniowie XXIV LO. Gościem honorowym był Burmistrz Dzielnicy Wola, pan Marek Andruk, który objął patronat nad konkursem.

 

6 i 7 listopada 2008: Konkurs "Bliżej Norwida"

XI Ogólnopolski Konkurs Śpiewania Poezji Cypriana Norwida (19 zespołów z 14 szkół). XII Ogólnopolski Konkurs Recytacji Poezji Cypriana Norwida (70 uczestników z 35 szkół). W konkursach wzięła udział młodzież z Siedlec, Błonia, Komorowa, Mińska Mazowieckiego, Wyszkowa, Białegostoku, Otwocka, Łochowa, Ostrołęki, Częstochowy, Gdańska, Nowego Miasta Lubawskiego, Tychów i Warszawy.

 

23 października 2008: Korespondencja Sztuk
- warsztaty interdyscyplinarne

Korespondencja Sztuk - literatura, teatr, plastyka, fotografia, muzyka - warsztaty interdyscyplinarne. W warsztatach przygotowujacych do konkursów uczestniczyło ponad stu uczniów; między innymi z Warszawy, Wyszkowa, Siedlec, Mińska Mazowieckiego, Nowego Miasta Lubawskiego, Łochowa.

 

16 października 2008: Dzień Papieski w Norwidzie

Sesja naukowa z okazji Dnia Papieskiego z udziałem zaproszonych gości i młodzieży z LXXXI LO im. A. Fredry, LXX LO im. A. Kamińskiego i XXIV LO im. C. K. Norwida. Referat wprowadzający wygłosił dr Krztsztof Biedrzycki.

Jolanta Malczewska-Kawalec poprowadziła warsztaty metodyczne dla nauczycieli zorganizowane przez wydawnictwo STENTOR.

Jego Ekselencja Ksiądz Biskup prof. dr hab. Tadeusz Pikus otworzył wystawę fotograficzną "Jesteśmy bowiem z jego rodu..." a następnie uczestniczył wraz z dr. Krzysztofem Biedrzyckim, Tomaszem Królakiem i Tomaszem Sulewskim w dyskusji panelowej.

 

10 października 2008: Ślubowanie klas pierwszych

Uroczystość ślubowania klas pierwszych.

 

9 października 2008: "Warszawska Jesień Poezji"

W ramach "Warszawskiej Jesieni Poezji" z uczniami klas trzecich spotkali się poeci Anna i Jacek Kajtochowie oraz Danuta Perier.

 

1 września 2008: Rozpoczęcie roku szkolnego 2008/2009

Dnia 1 września godzina 9.00 miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

 
 
Perspektywy certyfikat
 

XXIV Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana K. Norwida w Warszawie

ul. Obozowa 60
01-423 Warszawa
tel./fax. - sekretariat: 022-836-42-92
tel. - pokój nauczycielski: 022-836-42-32
e-mail: sekretariat@norwid.waw.pl
sekretariat.lo24@eduwarszawa.pl
Promethidion - Norwid