08:01

22 maja 2024 r.;    Imieniny obchodzą: Julia, Wiesława, Helena

 

WAT - patronat

WGiSR UW - patronat

Certyfikat - Program WARS i SAWA

 

SAMORZĄD UCZNIOWSKI - XXIV LO im. C. K. Norwida

O nas

Samorząd Uczniowski XXIV LO jest organizacją działającą na rzecz uczniów, przez nich tworzoną i zarządzaną. Trzon SU tworzą przedstawiciele klas, wyłaniani w demokratycznych wyborach raz w roku oraz Rada SU składająca się z przewodniczących wszystkich klas. To oni mają największy wpływ na to, co dzieje się w naszej szkole i oni decydują, jakimi sprawami SU będzie się zajmować w danym roku szkolnym. Od ich wrażliwości, wyobraźni i zaangażowania zależy zakres podejmowanych działań.

O swoich planach debatują podczas regularnych cotygodniowych zebrań Rady SU z Zarządem i Opiekunami, we wtorki na długiej przerwie w sali nr 4. Każdy może wtedy przyjść i zgłosić swój projekt nowych działań, wskazać problem, którym SU powinien się zająć

Opiekę nad SU sprawują: p. Monika Prokopiuk oraz p. Sebastian Banasiak.
Zapraszamy do współpracy :)

 

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego - Marysia Rogala

Przewodniczący Samorządu UczniowskiegoNazywam się Marysia Rogala i w roku szkolnym 2022/2023 pełnię funkcję przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. Kandydowałam na to stanowisko, ponieważ chciałam zrobić coś dobrego dla społeczności szkolnej i móc przyczynić się do pozytywnych zmian w naszym liceum. Jestem w 3 klasie na profilu matematyczno-językowym. Bardzo lubię podróżować i poznawać nowe miejsca i ludzi. Interesuję się socjologią i psychologią, i właśnie ten drugi kierunek chciałbym w przyszłości studiować.

 

Zastępca przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego - Gustaw Myśliwski

Zastępca Przewodniczącego Samorządu UczniowskiegoCześć!

Nazywam się Gustaw Myśliwski i w tym roku szkolnym pełnię funkcję wiceprzewodniczącego SU. Aktualnie jestem w klasie pierwszej o profilu pol-hist-wos. Interesuję się polityką, psychologią sądową i zmianami społecznymi. W wolnym czasie pływam i jeżdżę na rowerze. W szkole podstawowej działałem dwa lata w samorządzie, dlatego i tym razem postanowiłem wystartować w wyborach. Działam w SU, ponieważ uważam, że to właśnie on ma największy wpływ na zmiany w naszym otoczeniu. W tym roku szkolnym pragnę zrealizować kilka własnych wizji i projektów usprawniających funkcjonowanie społeczności szkolnej, ale jestem także otwarty na pomysły innych uczniów. Stawiam na pracę w grupie, ponieważ daje nam ona spojrzenie na daną kwestię z różnych perspektyw oraz pozwala zdobyć nowe doświadczenia.

Mam nadzieję, że razem zmienimy naszą szkołę na lepsze. Czekam na Was :)

 

Zastępca przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego - Bruno Szczepek

Zastępca Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

Witam!

Nazywam się Bruno Szczepek i jestem uczniem klasy 1E. W tym roku szkolnym pełnię funkcję drugiego vice przewodniczącego SU, ale w kolejnych latach planuję aspirować na wyższe stanowiska, aby dalej czerpać satysfakcję z angażowania się w życie naszej szkoły. Zgłosiłem się do działania, ponieważ od zawsze lubiłem aktywnie uczestniczyć w różnych przedsięwzięciach. Jako członek społeczności szkolnej chcę mieć wpływ na jej funkcjonowanie, pragnę organizować jej życie i zabierać głos przy podejmowaniu decyzji, które przybliżą realizację planów i ambicji. Mam nadzieję, że wspólnie będziemy dalej tworzyć coraz to lepsze wydarzenia, aby wszyscy po czterech latach spędzonych w murach naszego Liceum, kończyli naukę z mnóstwem miłych wspomnień.

 
 
Perspektywy certyfikat
 

XXIV Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana K. Norwida w Warszawie

ul. Obozowa 60
01-423 Warszawa
tel./fax. - sekretariat: 022-836-42-92
tel. - pokój nauczycielski: 022-836-42-32
e-mail: sekretariat@norwid.waw.pl
sekretariat.lo24@eduwarszawa.pl
Promethidion - Norwid