19:49

9 października 2024 r.;    Imieniny obchodzą: Ludwik, Arnold, Bogdan

 

WAT - patronat

WGiSR UW - patronat

Certyfikat - Program WARS i SAWA

 

XXIV LO im. C. K. Norwida
AKTUALNOŚCI Z ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

10 czerwca 2013: Zamek Królewski - uroczystość wręczenia nominacji do tytułu Kuźnia Mistrzów Mowy Polskiej.

Nasze Liceum otrzymało nominację do tytułu
KUŹNI MISTRZÓW MOWY POLSKIEJ

Głosuj na naszą szkołę do tytułu Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej VOX POPULI '13

Głosować można na stronie internetowej Programu
w zakładce Kuźnia Mistrzów Mowy Polskiej - głosowanie

(UWAGA: można oddać 1 głos na dobę z jednego adresu IP)

http://www.mistrzmowy.pl

 
Laureatów poznamy 23 września w Teatrze Starym w Lublinie. Patronat nad Programem od lat sprawuje Bogdan Zdrojewski, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współorganizatorem tegorocznej edycji jest Miasto Lublin.
 

5 czerwca 2013: Czytanie Norwida

Myślą przewodnią piątego już "Czytania" był cytat z "Fortepianu Szopena" I była w tym Polska, od zenitu Wszechdoskonałości dziejów...  Chcieliśmy zwrócić uwagę na 150. rocznicę Powstania Styczniowego i 130. rocznicę śmierci naszego Patrona. W tym roku gościli w naszej szkole: Teresa Budzisz-Krzyżanowska – wykładowca Warszawskiej Akademii Teatralnej, aktorka; Zdzisława Guca – dziennikarka; Anna Kozłowska – wykładowca UKSW; Grzegorz Mrówczyński – reżyser, aktor; Patryk Pawlak – aktor; Wiesław Rzońca – wykładowca UW; Jan Żaryn – historyk.

Czytano listy Norwida, m.in. do Kraszewskiego, fragmenty pism publicystycznych np. Philocet, Memoriał o prasie, Nota o konieczności presji moralnej, poemat Rzecz o wolności słowa, Promethidion, wiersze Fortepian Szopena, Specjalności, Do wroga, Sfinks, [Pierwszy list co mnie doszedł z Europy…] i inn.

Aktorzy przeprowadzili warsztaty w oparciu o utwór Fortepian Szopena.

 

4 czerwca 2013: Cyprianki 2013

Źródło: http://www.ppslawice.szkolnastrona.pl/index.php?p=m&idg=zt,35

We wtorek, 4 czerwca, w gmachu przy Obozowej odbyły się „Cyprianki” – coroczna impreza artystyczna organizowana przez Samorząd Uczniowski. Tradycyjnie połączono w niej wspólną zabawę uczniów i nauczycieli z ogłoszeniem wyników plebiscytu na najpopularniejszych pedagogów.

Tym razem „Norwid” przeobraził się w wioskę Smerfów. Nasza społeczność chętnie przywdziała błękitno-białe stroje, co spotęgowało efekt budowany przez „grzybka”, w którym miała miejsce centralna część imprezy.

Humorystyczne występy Smerfów przeplatały się z wręczaniem poszczególnych nagród, m.in. w takich kategoriach jak: mistrz ciętej riposty i kosa roku.
W tym roku obchody Cyprianek połączone były z Dniem Sportu. Rozegrany został półfinał i finał Mistrzostw Szkoły w piłce nożnej chłopców. Uczniowie, wraz z nauczycielami, tłumnie udali się do Hali Sportowej „Koło”, by aktywnie wspierać swoich walczących o zwycięstwo kolegów. Mistrzostwo szkoły przypadło w tym roku chłopakom z klasy 2c. II miejsce zajęła drużyna z klasy 1c, III miejsce zdobyła klasa 2f.

Wszystkim biorącym udział w rozgrywkach - dziękujemy, a zwycięzcom GRATULUJEMY !

 
Samorząd Uczniowski
 
 

29 maja 2013: Sukces naszych uczniów w konkursie fotograficznym

To kolejny, w tym roku szkolnym sukces naszych uczniów pod przewodnictwem Pana Sławomira Dmowskiego! W zorganizowanym przez ZWPEK w Warszawie, ogólnopolskim konkursie pt. "Gdyby można zmienić 3 rzeczy..." na podium, w konkursie fotograficznym, stanęła Natalia Bazyluk z klasy 1f.

Gratulujemy artystycznej wrażliwości!

 

29 maja 2013: Finaliści Tygrzyka wyłonieni

29 maja odbył się II etap "Konkursu Przyrodniczego Tygrzyk". Do finału zakwalifikowało się pięciu uczestników z 3 różnych zakątków Polski (woj. małopolskie, lubuskie i mazowieckie). Zwycięzcę tegorocznej, szóstej już edycji „Tygrzyka” poznamy 19 czerwca. W samo południe finaliści rozpoczną pojedynek na prezentacje przygotowane na I etap konkursu. Organizatorami konkursu są nasi nauczyciele: P. Krzysztof Jaskułowski i P. Sławomir Dmowski.

Więcej informacji: www.tygrzyk.norwid24.waw.pl

 

24 maja 2013: Kuźnia Mistrzów Mowy Polskiej

Otrzymaliśmy informację o nominowaniu do tego niezwykle prestiżowego wyróżnienia.

 

17 maja 2013: V Forum Edukacyjne

17 maja reprezentanci naszej szkoły w składzie: Pani Marta Kubrak i Pan Sławomir Dmowski zaprezentowali na V Forum Edukacyjnym osiągnięcia i zmiany jakie zaszły w szkole na przestrzeni pięciu ostatnich lat.

V Forum Edukacyjne zorganizowane zostało przez Biuro Edukacji Miasta Stołecznego Warszawa oraz Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno - Społecznych i Szkoleń w siedzibie Zespołu Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego. Temat tegorocznego forum to: "Zmiana kluczem do sukcesu - rola systemowych działań wspierających rozwój warszawskich szkół, przykłady dobrej praktyki". Celem spotkania było upowszechnianie nowatorskich inicjatyw i doświadczeń w zakresie podnoszenia efektów kształcenia. Podczas wystąpień prelegentów można się było zapoznać m.in. z nowymi formami wspomagania pracy szkół a także założeniami i korzyściami płynącymi z pracy zespołowej.

 

26 kwietnia 2013: Trzecioklasiści odchodzą

26 kwietnia wszyscy uczniowie klas trzecich odebrali świadectwa ukończenia szkoły. Młodsi koledzy pożegnali ich koncertem na sali gimnastycznej, wychowawcy czule pożegnali w salach lekcyjnych, a sami abiturienci obsypali swoich ukochanych pedagogów kilogramami kwiatów, czekoladek i wszelakiego dobra z różnych stron świata. Wzruszeniom nie było końca. Gmach przy ulicy Obozowej 60 stracił tego dnia 30% swoich najcenniejszych aktywów.

 

18 kwietnia 2013: Norwid otwiera drzwi

25 marca i 18 kwietnia 2013r. uczniowie klas gimnazjalnych mieli okazję poznać naszą szkołę w ramach „Dnia Otwartego”. Licznie zgromadzonych uczestników przywitały solistki naszego chóru. Następnie, dzięki prezentacji multimedialnej i rozmowie z Dyrekcją Liceum, gimnazjaliści mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie kryjącego wiele tajemnic gmachu przy ulicy Obozowej 60.

 

18 kwietnia 2013: Spotkanie z P. Barbarą Wachowicz

W ramach tegorocznego "Czytania Norwida" gościła w naszej szkole Barbara Wachowicz. Mówiła o Norwidzie, jego twórczości i Powstaniu Styczniowym. Druga część spotkania dotyczyła prawdy historycznej Kamieni na szaniec. Porywająca, barwna opowieść zainteresowała i poruszyła słuchaczy.

 

22 marca 2013: Wspomnienie o Piotrku

"Pomimo, że każda chwila radości trwa niezmiernie krótko,
później znika, zawsze jednak zostawia za sobą trwałą nadzieję
i jeszcze trwalsze wspomnienie."  (Jean Paul)

 

Piotrek Gleba, zwany przez nas Glebsonem, chodził z nami do klasy. Przez te dwa krótkie, ale jakże wspaniałe lata pełne nadziei, radości, uśmiechów i pozytywnej energii, dał się poznać jako dobry uczeń, ale także jako cudowny człowiek, kolega i przyjaciel. Wokół niego zawsze można było zauważyć tę niesamowitą aurę przyjaźni i miłości. Na jego twarzy zawsze gościł szczery uśmiech, a atmosfera jaką tworzył wokół siebie sprawiała, że zyskiwał sympatię wszystkich napotkanych na swej drodze ludzi.

Glebson był człowiekiem niezwykle optymistycznym. Obserwował świat przez różowe okulary. Pomimo uciekającego tak szybko czasu, starał się wykorzystać go jak najlepiej. Był również niezwykle uczynną, pomocną i godną zaufania osobą. W każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji można było na niego liczyć.

Piotrek był silny psychicznie. Nie poddawał się chorobie, z jaką przyszło mu się zmierzyć w tak młodym wieku.

Wkraczanie w świat dorosłych dopiero przed nami, niestety jego skończyło się zbyt wcześnie.

Piotrek miał wielkie serce. Pozostawił po sobie wiele miłych wspomnień, które zawsze będą przywoływać uśmiech na naszych twarzach. Pomimo tego, że nie ma go już wśród nas i przebywa teraz w lepszym świecie, to nadal czujemy jego obecność.

 
Klasa II C
 

21 marca 2013: Fotografie uczennic z Koła Fotograficznego na międzynarodowej wystawie fotograficznej pt. "Macierzyństwo"

Młodzież naszego liceum w marcu reprezentowała Polskę na Międzynarodowej Wystawie Fotograficznej pt. „Macierzyństwo” w Centrum Kultury Polskiej „Kopernik” (Pietropawłowsk,  Kazachstan). Na wystawie pojawiły się prace Natalii Bazyluk, Pauliny Kunkowskiej, Pauliny Małysz i Natalii Rejmer przedstawiające obrazy z życia rodzin.  Prócz najlepszych prac przygotowanych specjalnie na tę okazję przez osoby z Koła Fotograficznego na wystawie znalazły także zdjęcia z Niemiec, Włoch i Afryki. Opiekunem Koła jest p. Sławomir Dmowski.

 

20 marca 2013: Sukces w II Międzyszkolnym Konkursie Interdyscyplinarnym "Cztery Żywioły"

Uczennice klasy 2b, Zuzanna Niepiekło i Wiktoria Łaptaś zajęły drugie miejsce w III Międzyszkolnym Konkursie Interdyscyplinarnym "Cztery Żywioły", organizowanym przez LXXXVI LO im. Batalionu Zośka. W czasie finału dziewczyny walczyły o zwycięstwo prezentacją multimedialną pt. „Przyszłość gazu łupkowego w Polsce” oraz autorskim filmem pt. „Malachit” . Po zażartej walce przegrały nieznacznie ze zwycięską parą uczennic z Liceum im. Batalionu Zośka. W przygotowaniu uczennic, nakręceniu fragmentów filmu pomógł p. Dariusz Masny. Osobą odpowiedzialną za sukces drugoklasistek jest nauczyciel geografii, p. Sławomir Dmowski.

 

15 marca 2013: III miejsce w zawodach o Mistrzostwo Dzielnicy Wola w piłce siatkowej chłopców

W piątek 15.03 zakończyły się Mistrzostwa Woli w piłce siatkowej chłopców. Nasza reprezentacja zajęła III miejsce, ulegając tylko ZS nr 7 (II miejsce) i ZS Konarskiego (I miejsce).

Gratulujemy !!!

 

SKŁAD ZESPOŁU: Marcin Bubel 2A,  Kleszcz Mateusz 2F, Michał Złomańczuk 3G (kapitan),  Adam Kozłowski 1G, Łukasz Skierski 2D, Jakub Sowiński 3G, Mateusz Żyluk 2B, Jakub Sas 1B, Aleksander Gardziński 1D, Olaf Drab 1C, Marcin Pyrzyński 3G, Marcin Ciporski 2E,  Michał Ziółkowski  3C, Marcin Idzikowski 1G.
PROWADZĄCA ZESPÓŁ: p. Renata Czosnecka
 

12 marca 2013: Krew dla dzieciaków

 

Łącznie wzbogaciliśmy bank krwi już o 154 800 mililitrów!

 

 

8 marca 2013: Norwid na salonach

7 i 8 marca majestatyczne kroki Norwida rozbrzmiewały w przepastnych salach Pałacu Kultury i Nauki. Podczas XIX Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego miał okazję zaprezentować swoją najnowszą edukacyjną ofertę skierowaną do uczniów gimnazjum. Ulotne druki opisujące przyszłoroczne pierwsze klasy rozeszły się błyskawicznie. Poeta, w którego role wcielało się kilkoro uczniów klas pierwszych, ze spokojem przyjął te nagłe, niecodzienne dla niego (choć nie dla szkoły) przejawy popularności.

 

4 marca 2013: III miejsce w zawodach o Mistrzostwo Dzielnicy Wola w piłce siatkowej dziewcząt

Nasze siatkarki powtórzyły zeszłoroczny wynik. 4 marca rozegrany został finał Mistrzostw Woli w piłce siatkowej dziewcząt. Reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce, ulegając tylko LXXXVI LO (II miejsce) i III LO (I miejsce).

 

SKŁAD ZESPOŁU: Weronika Wieczorek 3E (kapitan), Natalia Brzozowska 3F, Nicoletta Durzyńska 2A, Rachela Kubrak 2A, Katarzyna Szeląg 2C, Milena Kwiatkowska 3C, Dominika Chodakowska 1C, Wioletta Mosiołek 2A, Katarzyna Kujawska 3F, Anna Kujawska 3E, Justyna Ołdak 3F, Aneta Jóźwiak 3D.
PROWADZĄCA ZESPÓŁ: p. Renata Czosnecka
 

15 lutego 2013: Piłkarze ręczni XXIV LO im. C.K. Norwida wicemistrzami Woli!

15 lutego nasi chłopcy zmierzyli się w finale Mistrzostw Dzielnicy Wola w piłce ręcznej z III LO im. Sowińskiego. Po zaciętej walce lepszym zespołem okazali się nasi rywale. W składzie wicemistrzowskiego zespoły wystąpili: Paweł Kamiński 3G, Marcin Wach 3G, Łukasz Dycht 3G, Paweł Miszczyk 3G, Maciej Jakóbczak 3E, Maciej Kucharski 3E, Tomasz Ciurzyński 3A, Damian Zagórski 3D, Dominik Kulhawik 3F, Piotr Jaskłowski 2C, Michał Brzozowski 2B, Michał Sochocki 1A.

Do sukcesu zespół poprowadził pan Seweryn Szreder.

Gratulujemy!!!

 

21 stycznia 2013: Dzień naszych Dziadków

Kochana Babciu i Dziadku
  z okazji Waszego świeta 
życzymy Wam z całego serca: zdrowia, szczęścia i pomyślności.

Niech los, co ma najlepszego, ścieli Wam pod nogi
i niech Was otacza radość, a omija smutek.

Samorząd Uczniowski

 

16 stycznia 2013: Nasze szczypiornistki pierwsze na Woli !!!

Do zwycięstwa zespół poprowadziła pani Renata Czosnecka.

Reprezentacja piłki ręcznej dziewcząt XXIV LO im. C. Norwida reprezentować będzie dzielnicę Wola podczas zawodów XLVI Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na WOM-ie

 

14 stycznia 2013: Wyniki akcji "Góra grosza"

WYNIKI AKCJI:

I m-ce: klasa 2C ( 154,32 zł )
II m-ce: klasa 1F ( 112 zł )
III m-ce: klasa 1A ( 111,11 zł )

Dalsze miejsca:

2A: 86,38 zł
1G: 69,79 zł
1B: 50,41 zł
2D: 50,03 zł
3D: 49,64 zł
1D: 42,21 zł
1C: 41,26 zł
3B: 30,46 zł
2F: 26,09 zł
2E: 22,98 zł
3F: 3 zł

Razem zebraliśmy: 849,68 zł.

GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY !!!

PUNKTACJĘ ZA AKCJE - ANDRZEJKI  I „GÓRA GROSZA”
MOŻECIE SPRAWDZIĆ NA TABLICY SAMORZĄDU.

 

21 grudnia 2012: Wigilia

 

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy i najbardziej rodzinny okres roku. Chcieliśmy ten szczególny czas święcić wspólnym kolędowaniem. Chcieliśmy, aby nasza szkolna wigilia była ciepła, nastrojowa….i teraz już wiemy, że dzięki Wam drodzy uczniowie i nauczyciele taka właśnie była. Salę gimnastyczną wypełniły kolędy (pomimo braku nagłośnienia skoczne i rozbrzmiewające na wysokościach).

 

Najszczersze życzenia.
Pięknych i radosnych nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia,
Świąt spędzonych w rodzinnej atmosferze,
Abyście znaleźli dużo kolorowych prezentów pod zieloną choinką,
Świąt które, dadzą wam trochę radości i odpoczynku,
A co najważniejsze nadzieje na Nowy Rok,
Aby był dużo lepszy od obecnego.

Składa Samorząd Uczniowski

 

10 grudnia 2012: Norwid na Olimpiadzie Polonistycznej

Uczennica klasy 2c, Aneta Kublik, awansowała do II etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

8 grudnia 2012: Podium dla siatkarek

8 grudnia reprezentacja naszej szkoły w piłce siatkowej dziewcząt wzięła udział w VIII Turnieju Siatkarskim o Puchar Dyrektora LXXXVI LO im. Batalionu "Zośka".

Nasze dziewczęta pod kierunkiem pani Renaty Czosneckiej zajęły II miejsce, ustępując tylko organizatorowi turnieju 1: 2.

Skład reprezentacji: Weronika Wieczorek 3E, Katarzyna Kujawska 3E, Aneta Jóźwiak 3D, Milena Kwiatkowska 3C, Natalia Brzozowska 3F, Anna Kujawska 3F, Justyna Ołdak 3F, Nicoletta Durzyńska 2A, Rachela Kubrak 2A.

 

7 grudnia 2012: Honorowi krwiodawcy w ackji

7 grudnia roku odbyła się Edycja Akcji: „Zostań honorowym krwiodawcą”.
Krew oddawaliśmy w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Saskiej 63/75.
Udział w akcji wzięło 38 uczniów naszej szkoły. Krew oddało 18 uczniów (8100 ml krwi).

Łącznie w XVII Edycjach oddaliśmy już 149 850 ml krwi !!!

Pomysłodawca i koordynator akcji: p. Renata Czosnecka
Organizatorzy:    p. Renata Czosnecka i p. Seweryn Szreder
Współpraca:   p. Sławomir Dmowski i p. Mirosław Łastowski.

Następna akcja już w marcu !!!

Krew oddawać będziemy dla dzieci z oddziału kardiochirurgicznego Szpitala Dziecięcego przy ul. Działdowskiej.

 

6 grudnia 2012: Mikołajki

6 grudnia odwiedził nas Mikołaj – z wielkim brzuchem i koszem cukierków. Wywołał uśmiech na wszystkich twarzach i nagle zrobiło się tak jakoś miło i świątecznie....a do tego ta nastrojowa muzyka rozbrzmiewająca w sercu szkoły (przestrzeń miedzy sekretariatem a salą gimnastyczną) przypomniała nam, że już niedługo Święta.

 

6 grudnia 2012: Świąteczna zbiórka słodyczy

Samorząd Uczniowski do 14 grudnia współorganizuje w naszej szkole akcję charytatywną - zbiórkę słodyczy dla młodzieży zdolnej z rodzin potrzebujących. Głównym organizatorem akcji jest Młodzieżowa Rada Dzielnicy Wola. Kolejne etapy zbiórki przedstawiają się następująco:

Akcja będzie przeprowadzona we wszystkich klasach

  • Każdy gospodarz klasy będzie zbierał od osób, które zechcą się do akcji przyłączyć,  różnorodne słodycze.

  • W dniach 6 i 13 grudnia gospodarze klas przekażą zebrane słodycze opiekunom Samorządu Uczniowskiego

  • 14 grudnia słodycze zostaną przekazane radnemu z Młodzieżowej Rady Dzielnicy Wola (G. Błaszczyk z klasy 1F) 

  • MRDz Wola zebrane słodycze rozdzieli pomiędzy rodziny potrzebujące w każdej ze szkół na Woli

Zachęcamy do przyłączenia się do Akcji

Samorząd Uczniowski

 

30 listopada 2012: Bliżej Norwida 2012

Odbyła się gala finałowa konkursów „Bliżej Norwida 2012”. W uroczystości wzięli udział laureaci konkursów: recytacji, śpiewania, plastycznego i fotograficznego, opiekunowie, jurorzy, przedstawiciele władz oświatowych i uczniowie klas pierwszych naszej szkoły. Spotkanie rozpoczęły uczennice Zespołu Szkół I i II stopnia im. Grażyny Bacewicz. Następnie zostały oficjalnie ogłoszone wyniki konkursów, laureatom wręczono nagrody, głos zabrali jurorzy wysoko oceniając poziom tegorocznych uczestników. Tradycyjnie wysłuchano koncertu „Poezja i muzyka” w wykonaniu finalistów. Część oficjalną zakończył recital absolwentów Grzegorza Paczkowskiego i Jana Witkowskiego „A poezja jest prawda…”. Goście uroczystości obejrzeli  wystawy prac plastycznych i fotograficznych inspirowanych twórczością Norwida.

 

29 listopada 2012: Andrzejki

Uczniowie naszej szkoły również mieli możliwość skorzystania z usług wróżek i wróżbitów. Samorząd Uczniowski na trzech kolejnych przerwach, począwszy od 10:30, czuwał nad prze-biegiem imprezy. Wszyscy chętni i ciekawi przyszłości mogli sobie powróżyć w zamian za drobny datek. Klasy, w których znalazły się osoby z niezwykłym zmysłem jasnowidzenia, zebrane kwoty przekażą na akcję "Góra grosza".

Największa zebrana suma pieniędzy z akcji "Góra grosza" i z Andrzejek zapewni danej klasie zwycięstwo w Szkolnym Rankingu. Czekamy zatem do 7 grudnia na zwycięzców!!!

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do zabawy.

Samorząd Uczniowski
 

27 listopada 2012: Juvenes translatores ex Norwidi

Dnia 27 listopada 2012 w naszym liceum odbył się konkurs Juvenes Translatores organizowany przez Komisję Europejską. Drogą losowania nasza szkoła jako jedna z 50 z całej Polski i jedna z 5 w Warszawie została wybrana do udziału w konkursie i wystawiła 4 uczniów z rocznika 1995, których zadaniem było przetłumaczenie tekstów z wybranego języka Unii Europejskiej na język ojczysty. I tak Zofia Gołaszewska z 2A tłumaczyła z niemieckiego, Karolina Majorkiewicz z 2B z francuskiego a Julia Poławska z 2A oraz Paweł Giętkowski z 2D z angielskiego. W tym roku wszystkie teksty dotyczyły komunikacji między pokoleniami.

Lista zwycięzców zostanie opublikowana w lutym 2013 - nagrodą jest wyjazd do Brukseli na uroczystość wręczenia nagród.

Trzymamy kciuki za naszych podopiecznych!

 

26 listopada 2012: "Góra grosza 2012"

Od kilku lat Samorząd przystępuje do Ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza" organizowanej przez Towarzystwo "Nasz Dom". Celem akcji, jest zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Zachęcając uczniów do zbierania drobnych monet, pragniemy uświadomić im, że najdrobniejsze miedziaki w dużej liczbie mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc bardzo wielu dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

XIII edycja akcji „Góra Grosza” organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce i trwa od 26 listopada do 7 grudnia. W naszej szkole klasy w dowolny sposób  będą zbierać datki, które potem przekażą SKARBNIKOWI SAMORZĄDU SZKOLNEGO. Klasa, która zbierze największą sumę pieniędzy wygra w Szkolnym Rankingu Klas.

Samorząd Uczniowski gorąco zachęca wszystkich uczniów do przyłączenia się do zbiórki !!!

Więcej  informacji o samej akcji na: http://www.towarzystwonaszdom.pl/?sub=8

 

26 listopada 2012: Krew w sali gimnastycznej

 

22 listopada 2012: "Leć w duet" - finały siatkarskich dwójek

17 listopada 2012 roku zakończyły się Mistrzostwa Szkoły w piłce siatkowej dziewcząt o Puchar Przechodni Dyrektora naszej szkoły w kategorii "dwójki".

Najlepszym zespołem okazała się dwójka w składzie: Weronika Wieczorek z 3e i Aneta Jóźwiak z 3d.

Tydzień później odbył się finał Mistrzostw Szkoły w piłce siatkowej chłopców o Puchar Przechodni Dyrektora naszej szkoły w kategorii "dwójki".

Pierwsze miejsce zajęła dwójka: Jakub Sowiński i Michał Złomańczuk z klasy 3g,

Gratulujemy !!!
Organizatorem imprezy jest pani Renata Czosnecka.

 

17 listopada 2012: 3 dni próby

Od 20 do 22 listopada uczniowie klas trzecich mogli przekonać się na własnej skórze, czym tak naprawdę jest egzamin maturalny. Sprawdzian organizowany przez Gazetę Wyborczą i Operon pozwolił przyszłorocznym maturzystom sprawdzić swoją wiedzę, umiejętności i odporność na stres.

 

16 listopada 2012: BLIŻEJ NORWIDA 2012 - VIII Konkurs fotograficzny

16 listopada 2012 r. jury w składzie: Maciej Belina Brzozowski (fotoreporter),  Maria Rybińska (polonistka w XXIV LO im. C. K. Norwida), Sławomir Dmowski (geograf, informatyk w XXIV LO im. C. K. Norwida) po obejrzeniu 61 zdjęć przysłanych na konkurs Bliżej Norwida 2012 przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria – Miejsce związane z Cyprianem Norwidem

I nagroda:

Natalia Bazyluk, (Pomnik Norwida, Łazienki), XXIV Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana K. Norwida w Warszawie

II nagroda:

Aleksandra Zyśk, (Laskowo-Głuchy – miejsce urodzenia Poety), I Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Wyszkowie

III nagroda:

Bartłomiej Pawlak, (Ulica Leszno), XXIV Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana K. Norwida w Warszawie

 

Kategoria – Inspiracja tekstem Cypriana Norwida

I nagroda:

Agata Siwerska, (interpretacja wiersza Moja piosnka II), XXIV Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana K. Norwida w Warszawie

II nagroda:

Maciej Karpowicz, (interpretacja wiersza Moja ojczyzna), V Liceum Ogólnokształcące im. Ks. J. Poniatowskiego w Warszawie

III nagroda:

Martyna Blacharska, (interpretacja wiersza Jesień), LXXXVI Liceum Ogólnokształcące im. Batalionu Zośka w Warszawie

 

Wyróżnienia:

Natalia Bazyluk, (interpretacja wiersza Czułość), XXIV Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana K. Norwida w Warszawie

Adam Gąsior, (interpretacja wiersza Tymczasem), Liceum Ogólnokształcące im. M. Sadzewiczowej w Łochowie

Bartłomiej Pawlak, (interpretacja wiersza Moja piosnka II), XXIV Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana K. Norwida w Warszawie

 

15 listopada 2012: BLIŻEJ NORWIDA 2012 - XIII Konkurs Interpretacji Plastycznej Wiersza Cypriana Norwida

Dnia 15 listopada 2012 r. jury w składzie: Alicja Słowikowska (artystka plastyk), Krystyna Lipka-Sztarbałło (artystka plastyk), Hanna Kocańda-Kołodziejczyk (polonistka, przewodnicząca jury), przejrzało 31 prac przysłanych na konkurs Interpretacji Plastycznej Wiersza Cypriana Norwida, a następnie wyłoniło prace finałowe przyznając nagrody i wyróżnienia:

 

I nagroda:

Natalia Jaczewska, Moja piosnka II (interpretacja tekstu Moja piosnka II), XXIV LO im. C.K. Norwida w Warszawie

II nagroda:

Paulina Panuś, Śmierć (interpretacja tekstu Śmierć), XXIV LO im. C.K. Norwida w Warszawie

Katarzyna Skonieczna, Nowy organ (interpretacja tekstu Nowy organ), XXIV LO im. C.K. Norwida w Warszawie

III nagroda:

Monika Łyko, Przeznaczenie (interpretacja tekstu Fatum), ZSO nr 2 Samorządowe LO im. C.K. Norwida w Stalowej Woli

Sylwia Skoczylas, Dom z wielbłądziej skóry (interpretacja tekstu Pielgrzym), XXIV LO im. C.K. Norwida w Warszawie

 

Wyróżnienia:

Michał Mateusz Gniadek, Sąd nad martwicą Polską (interpretacja tekstu Bema pamięci żałobny - rapsod), ZS nr 1, LO nr III im. J. Słowackiego w Otwocku

Zuzanna Kurowska, Bez serca (interpretacja tekstu Samotność), ZS im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim

Dorota Niemczyńska, Nad jeziorem (interpretacja tekstu Czułość), ZS nr 1, LO nr III im. J. Słowackiego w Otwocku

Aleksandra Szajnar, Obojętność (interpretacja tekstu Daj mi wstążkę błękitną), ZSO nr 2 Samorządowe LO im. C.K. Norwida w Stalowej Woli

 

11 listopada 2012: 94 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

Z okazji 94 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę samorząd przygotował gazetkę szkolną na 1 piętrze.

 

7 listopada 2012: BLIŻEJ NORWIDA 2012 - XV Ogólnopolski Konkurs Śpiewania Poezji Cypriana Norwida

7 listopada 2012 r. odbył się XV Ogólnopolski Konkurs Śpiewania Poezji Cypriana Norwida. Jury w składzie: Anna Kozłowska (norwidolog), Bożena Pawlina (muzyk), Agnieszka Wasilewska (polonistka w XXIV LO im. C. Norwida), Karolina Szymczyk-Majchrzak (reżyser teatralny) po wysłuchaniu 8 solistów lub zespołów ogłosiło werdykt tegorocznego konkursu:

 

I nagroda:

Piotr Lewandowski, Hubert Zduńczyk, I LO im. C.K. Norwida w Wyszkowie, Post scriptum

Agnieszka Falborska, III LO im. C.K. Norwida w Koninie, Do wroga

II nagroda:

Emilia Śliwoska, Jarosław Gołoś, LO im. M. Sadzewiczowej w Łochowie, Śmierć

Bartłomiej Arasimowicz, Michał Kosmala, Alan Kapla, I LO im. C.K. Norwida w Wyszkowie, Krzyż i dziecko

III nagroda:

Paulina Dąbrowska, Anna Bukowska, Jacek Błaszkowski, ZS im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim, Po balu

 

Wyróżnienia:

Wiktoria Ulińska, Dominika Ochlak, ZS im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim, W Weronie

Katarzyna Zakrzewska, Weronika Zakrzewska, Sylwia Sadowska, ZS nr 1 LO nr III im. J. Słowackiego w Otwocku, Marionetki

Marcelina Wawer, ZS nr 1 LO nr III im. J. Słowackiego w Otwocku, Pióro

 

6 listopada 2012: BLIŻEJ NORWIDA 2012 -XVI Ogólnopolski Konkurs Recytacji Poezji Cypriana Norwida

6 listopada 2012 r. odbył się XVI Ogólnopolski Konkurs Recytacji Poezji Cypriana Norwida. Komisja w składzie: Anna Kozłowska (norwidolog), Karolina Szymczyk-Majchrzak (reżyser teatralny), Wojciech Jarzynka (polonista w XXIV LO im. C. Norwida) po wysłuchaniu 39 recytacji ogłosiła werdykt tegorocznego konkursu:

 

I nagroda:

Bartłomiej Guziak,IX LO im. K. Hoffmanowej w Warszawie, Wielkie słowa

Karolina Łuszczewska, XXX LO im. J. Śniadeckiego w Warszawie, Śmierć

II nagroda:

Barbara Kosieradzka, I LO im. C.K. Norwida w Wyszkowie, Purytanizm

Paulina Pisanko, IV LO im. C. K. Norwida w Białymstoku, Na zgon poezji

III nagroda:

Paulina Biernacka, IX LO w ZS im. C.K. Norwida w Częstochowie, Do Nikodema Biernackiego

 

Wyróżnienia:

Justyna Jasińska,LO im. M. Sadzewiczowej w Łochowie, Do Nikodema Biernackiego

Magdalena Olszynka, II LO z  Oddz. Integracyjnymi im. C.K. Norwida w Tychach, Czarne kwiaty (fragm.)

 

31 października 2012: Halloween

31 października Samorząd Uczniowski zorganizował Halloween dla uczniów klas pierwszych i drugich. Halloween, jak wszyscy wiemy, to święto magii, duchów i potworów, dlatego w naszej szkole zapanował mroczny klimat pielęgnowany nieposkromioną wyobraźnia uczniów.

Przy stole sędziowskim zasiadło znakomite jury, w którego skład wchodzili: p. Wróbel, p. Zakrzewska, p. Czyżewska, p. Prokopiuk, p. Kocyk. To oni przyznawali najbardziej kreatywnym postaciom nagrody – "Dynie" czyli dodatkowe nieprzygotowania (a nie było to łatwe J). Natomiast klasy, które najliczniej się przebrały zostały nagrodzone punktami wliczanymi do Szkolnego Rankingu Klas. Zwycięską klasą, w której przebrało się najwięcej osób, zostali humaniści z 1a.

Impreza przebiegała w świetnym i strasznym nastroju.

 

31 października 2012: Warsztaty plastyczne w MDK przy ul. Brożka

W dniach 30 i 31 października grupa uczniów z klas Ic, Ie i Ig uczestniczyła w warsztatach plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Brożka. Zajęcia prowadzone przez pracowników MDK zostały zorganizowane dla naszej młodzieży biorącej udział w Konkursie Interpretacji Plastycznej Wiersza Cypriana Norwida.

 

23 października 2012: Mamy pół miliona!

Nie wiadomo kto, nie wiadomo skąd, wiadomo tylko kiedy. 23 października 2012 roku witrynę edukacyjną www.norwid24.waw.pl odwiedził gość numer 500000.

Witryna, niczym mityczny Cerber, posiada trzy głowy, których imiona brzmią: strona Warszawskiego Konkursu Przyrodniczego Tygrzyk, strona Koła Fotograficznego i (ta, która wiedzie prym) Strona Przedmiotowa z Geografii. Choć stwór to trzygłowy to mózgiem całego projektu jest prof. Sławomir Dmowski, geograf, informatyk i fotograf. Kluczem do sukcesu okazała wirtualna przestrzeń portalu poświęcona geografii. Według opinii wielu odwiedzających jest to obecnie najbogatsza strona w języku polskim poświęcona tej dziedzinie wiedzy. Uczniowie ją odwiedzający mogą skorzystać z wielu opracowań tekstowych i multimedialnych, skutecznie przygotowujących do lekcji i egzaminu maturalnego.  Bogactwo materiału znajdującego się na stronie jest sumą różnorodnych elementów, wśród których znaleźć można m.in. zadania maturalne z odpowiedziami, mapy polityczne i fizyczne, prezentacje dostosowane do nowej podstawy programowej, autorskie opracowania i publikacje, które zainteresują każdego miłośnika przedmiotu.

Witryna jest odwiedzana przede wszystkim przez gości spoza naszej szkoły (ponad 95% wyświetleń). Statystyczny odwiedzający spędza tu aż 50 minut. Tak długi czas poświęcony stronie podkreśla jej niekwestionowane walory edukacyjne.

Witryna jest regularnie aktualizowana, uzupełniania i rozwijana. Zapraszamy do odwiedzin.

 

18 października 2012: Odsłonięcie rzeźby C. Norwida

Delegacja naszego liceum uczestniczyła w uroczystości odsłonięcia rzeźby Cypriana Norwida w gmachu Wydziału Polonistyki UW. Oprawę artystyczną stanowiły recytacje Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej.

 

17 października 2012: Ślubowanie klas pierwszych

17 października 2012r. pierwszoklasiści stali się w końcu pełnoprawnymi uczniami XXIV LO im. Cypriana K. Norwida. Ślubowanie było największą, choć nie jedyną atrakcją środy. Podczas uroczystości na sali gimnastycznej uczniowie z chóru "Kałamarz" uraczyli swoich kolegów koncertem. Świeżo upieczonym uczniom zostało już tylko jedno - odliczanie dni do matury.

 

15 października 2012: Finał konkursu "Norwid Wszystkim Znany"

Odbył się finał konkursu dla klas pierwszych "Norwid Wszystkim Znany". Oprócz ciekawych wypowiedzi układających się w życiorys naszego Patrona obejrzeliśmy również jego "żywe" portrety. Oto wyniki: I miejsce - Marcin Kleinert kl. 1a II miejsce - Sylwia Skoczylas kl. 1b III miejsce - Aleksander Gardziński kl. 1d i Katarzyna Wierzbicka kl. 1f

 

03 października 2012: Norwid szlifuje soczewki

Jedno z najcenniejszych doświadczeń padło łupem tych uczniów, którzy odważyli się pokazać profesjonaliście swoje własne fotografie. Warto dodać, że niektóre ze zdjęć spotkały się z zaskakująco pozytywnym przyjęciem, które nie było tylko efektem kurtuazji.

Tego dnia w grę wchodził tylko krótki czas naświetlania – spotkanie minęło błyskawicznie mimo kilkudziesięciominutowej ekspozycji. Uczniowie Norwida po raz kolejny podnieśli swoje współczynniki (+10 do spostrzegawczości, +15 do wiedzy).

 
 

01 października 2012: Spotkanie z Mariolą Pryzwan

Klasy 3b i 3e uczestniczyły w, drugim już, spotkaniu z autorką wspomnień o Władysławie Broniewskim "W słowach jestem wszędzie..." Mariolą Pryzwan. Spotkanie odbyło się z okazji "Roku Władysława Broniewskiego na Mazowszu". Tematem fascynującej gawędy były kobiety w życiu Broniewskiego.

 

28 września 2012: Władza w rękach Prus

28 września odbyły się wybory do samorządu szkolnego. Kampania trwała kilka dni, kandydaci walczyli tylko na argumenty, a miejsce kiełbasy wyborczej zajęły cukierki miętowe. Zwyciężyła Natalia Prus, na którą zagłosowało 39 dziesiątych statystycznego ucznia. Gratulujemy (i jednocześnie zaczynamy rozliczać z wyborczych obietnic).

 

19 września 2012: Lekcje w Bibliotece Narodowej

Kolejne klasy wzięły udział w lekcjach prowadzonych przez Bibliotekę Narodową. Oprócz cennego pod kątem matury doświadczenia, uczniowie zdobyli również podstawową wiedzę z zakresu bibliotekoznawstwa, która pomoże im szybciej dostrzec światełko w krętym tunelu katalogów podręcznych.

 
 

14 września 2012: Kiermasz książek

11 i 14 września 2012r. (wtorek i czwartek) Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz podręczników na pierwszej godzinie lekcyjnej. Nie zabrakło uczniów klas III oraz absolwentów naszej szkoły, którzy tłumnie przybyli z niezliczoną ilością książek. Zainteresowanie było tak duże, że „prawie” zabrakło miejsca dla sprzedających. Klasy pierwsze niestety nie mogły brać udziału w kiermaszu, gdyż obowiązuje ich nowa podstawa programowa, a co za tym idzie - nowe podręczniki.

 

11 września 2012: Sukces naszych informatyków w ogólnopolskim projekcie

11 września w Centrum Nauki Kopernik odbyły się Targi Wiedzy Informatyki, którym towarzyszyła uroczysta gala podsumowująca 4-letni projekt edukacyjny. Program Informatyka+, w którym wzięło udział XXIV LO, skupia się na rozwijaniu kompetencji uczniów szkół średnich w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnej. Nasza szkoła okazała się jednym z najaktywniejszych uczestników całego przedsięwzięcia. W rankingu podsumowującym 4-letnie działania zajęliśmy czwarte miejsce (na kilkadziesiąt szkól reprezentujących 5 województw). Sukces nie był dziełem przypadku. Brawa należą się naszym uczniom i ich opiekunom (p. Barbarze Wojciechowskiej i p. Magdalenie Ozdze). Namacalnym dowodem sukcesu informatyków z Norwida była statuetka wręczoną Dyrektorowi szkoły przez Andrzeja Żuławskiego, JM Rektora Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki.

 

8 września 2012: Norwid na czytaniu „Pana Tadeusza”

Mimo iż sam Cyprian Norwid za „Panem Tadeuszem” nie przepadał, nasi uczniowie sami postanowili sprawdzić jak działa na wyobraźnię współczesnego konsumenta kultury historia dziejąca się blisko 200 lat temu. 8 września w Parku Saskim zabrzmiał cały epos, któremu Norwid bacznie się przysłuchiwał.

 

3 września 2012: Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

3 września 2012 r. w gmachu przy ulicy Obozowej 60 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013.

 
 
Perspektywy certyfikat
 

XXIV Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana K. Norwida w Warszawie

ul. Obozowa 60
01-423 Warszawa
tel./fax. - sekretariat: 022-836-42-92
tel. - pokój nauczycielski: 022-836-42-32
e-mail: sekretariat@norwid.waw.pl
sekretariat.lo24@eduwarszawa.pl
Promethidion - Norwid